ראש ממשלת סין: אנחנו לא חייבים להגיע לצמיחה של 7%

ראש ממשלת סין אמר בנאום כי יעד צמיחה של 7% הוא לא הכרחי וכי המצב הכלכלי בסין טוב בהתחשב במצב הכלכלה העולמית

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

סין מעולם לא אמרה שהכלכלה חייבת לצמוח השנה ב-7%, כך אמר ראש ממשלת סין לי קצ'יאנג. הוא הוסיף כי הוא בטוח ביכולתה של המדינה להתגבר על הקשיים הכלכליים.

ברבעון השלישי צמחה כלכלת סין ב-6.9%  לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, נתוני המעידים על כך שלראשונה מאז המשבר הכלכלי העולמי, הצמיחה נמוכה מ-7%. בנאום בבית הספר להכשרת עובדי מדינה של המפלגה הקומוניסטית, אמר לי כי לא היה קל להגיע להישגים הכלכליים של סין וכי אסור לזלזל באתגרים שעומדים לפני סין. בדיווח השנתי שלו לפני הפרלמנט הציב לי את יעד הצמיחה השנתי ברמה של כ-7%.

"מעולם לא אמרנו שאנחנו צריכים להגן על שום יעד בכל מחיר, אלא שהכלכלה צריכה לפעול בטווח הגיוני", נכתב בהודעה לעיתונות שבוססה על דברים של לי. הוא הוסיף כי הצמיחה של סין לא נמצאת לא הורעה בשנה האחרונה בהתחשב בבעיות בכלכלה העולמית.

ראש ממשלת סין לי קצ'יאנגצילום: אי־פי

לפי לי, יש סיבות לאופטימיות בהמשך, כמו העלייה בשיעור התעסוקה, בגידול בהוצאות על תיירות והצמיחה המהירה של מגזר השירותים. "העבודה הקשה של האנשים בכל המדינה והפוטנציאל האדיר של כלכלת סין נותנים לנו יותר ביטחון שאנחנו יכולים להתגבר על הקשיים האלה", הוא הוסיף.

ביום שישי הודיע הבנק המרכזי של סין על הורדת ריבית שישית בתוך פחות משנה ועל הפחתה ביחס הלימות ההון של הבנקים, בניסיון להתניע את הצמיחה בכלכלה המגמגמת של סין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker