ג'יי קיי רולינג ו-150 אמנים בריטים למען ישראל: "חרם תרבותי מוקיע, מפלה ואינו לגיטימי"

הסופרת נכללת בקבוצה גדולה של אנשי תרבות ואמנים בבריטניה שחתומים על מכתב פתוח ב"גרדיאן" בו הם קוראים ל"תרבות למען דו קיום" בין ישראל לפלסטינים

גרדיאן
סוכנויות הידיעות
גרדיאן
סוכנויות הידיעות

קבוצה של יותר מ-150 אמנים ואנשי תרבות בריטיים, בהם מחברת סדרת ספרי הארי פוטר ג'יי קיי רולינג, פירסמו אתמול (חמישי) בעיתון "גרדיאן" מכתב המביע התנגדות לחרם על ישראל.

המכתב פורסם בתגובה למכתב מפברואר שפורסם גם הוא בגרדיאן, בו קראו 700 אמנים בריטים לחרם תרבותי על ישראל. "אנחנו לא סבורים שחרם תרבותי על ישראל הוא לגיטימי או שהמכתב שפירסמתם משקף נאמנה את עמדתו של העולם התרבותי בבריטניה", נכתב במכתב התגובה.

הקבוצה החדשה החליטה לתמוך בהקמת יוזמת "תרבות למען דו קיום", ש"תעודד דיאלוג בנוגע לישראל והפלסטינים בקהילת התרבות והיצירה הרחבה". חברי הקבוצה כתבו כי "אנחנו אמנם לא שותפים לעמדות של ממשלת ישראל, אך כולנו חולקים את הכמיהה לדו קיום בשלום".

במכתב, שעליו חתומים גם הסופרת הילרי מנטל וההיסטוריון סיימון שאמה, מציינים הכותבים כי "חרם תרבותי מוקיע ומפלה את ישראל ולא יקדם את השלום. דיאלוג ואינטראקציה פתוחים יקדמו הבנה טובה יותר וקבלה הדדית… אנחנו מאמינים בפיתרון של שתי מדינות לשני עמים כך שהזכות להגדרה לאומית של שני העמים תקבל ביטוי, כשמדינת ישראל והמדינה הפלסטינית מתקיימות בשלום וביטחון זו לצד זו".

למכתב ורשימת החתומים

רולינג. פיתרו חידה ותוכלו לקרואצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ