תחום הענן מחזק את מיקרוסופט בתקופה של חולשה בשוק המחשבים

מניית מיקרוסופט מטפסת ב-5% לאחר פרסום דו"חותיה, שהצביעו אמנם על ירידה בהכנסות, אך על שיפור בתחום שירותי הענן

לוגו בלומברג
בלומברג

מיקרוסופט עלתה על תחזיות הרווח של אנליסטים, בין היתר הודות לביצועים טובים של שירותי הענן שלה. רווחי החברה, לא כולל סעיפים חד-פעמיים הקשורים לארגון מחדש, הסתכמו ב-67 סנטים למניה וההכנסות הסתכמו ב-21.7 מיליארד דולר, ירידה של 12% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי הסתכם ב-4.6 מיליארד דולר, עלייה של 2% לעומת הרבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו לרווח של 59 סנט למניה והכנסות בסך 21 מיליארד דולר. מניית מיקרוסופט מטפסת בכ-5% במסחר לאחר הסגירה בוול סטריט.

רווחי מיקרוסופט נפגעו מעלויות ארגון מחדש בסך 1.14 מיליארד דולר, דיווחה החברה, שהודיעה ביולי על קיצוץ 7,800 משרות ומחיקת ערך עצומה על חטיבת נוקיה.

עם זאת, ירידות נרשמו בכמה מחטיבות החברה, כאשר אחת החולשות בולטות הייתה ירידה במכירות מחשבי סורפס הניידים. מכירות הסורפס נחלשו ל-672 מיליון דולר, לעומת 908 מיליון דולר ברבעון המקביל. מיקרוסופט השיקה ברבעון את מערכת ההפעלה חלונות 10, והחברה מתכוונת להגיע למיליארד משתמשים במערכת הפעלה זו תוך 3 שנים. אך השקת מערכת ההפעלה הגיעה בתקופה של חולשה בשוק המחשבים האישיים. גרטנר העריכה החודש כי מכירות המחשבים האישיים ברבעון השלישי נחלשו ב-7.7%.

לעומת זאת, תחום הענן של מיקרוסופט טיפס ב-8% וההכנסות ממנו הסתכמו ב-5.9 מיליארד דולר. ההכנסות ממנוע החיפוש בינג זינקו ב-29% הודות להשקת חלונות 10. ושירות הענן המשרדי אופיס 365 נהנה מגידול של כמעט 70% בהכנסות, וגידול של כ-3 מיליון מנויים, לסך של 18.2 מיליון מנויים.

סטיה נדלה, מנכ"ל מיקרוסופט
סטיה נדלה, מנכ"ל מיקרוסופטצילום: אי–פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker