דראגי רמז על תמריצים נוספים בגוש היורו; היורו נופל מול הדולר

"יהיה צורך לבחון מחדש את היקף ההרחבה הכמותית בישיבתנו בדצמבר", אמר דראגי, אך קרא גם לממשלות "לשאוף למדיניות תקציבית שמעודדת צמיחה"

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

נגיד הבנק המרכזי של אירופה (ECB) מריו דראגי אמר כי גוש היורו עשוי להזדקק לתמריצים מוניטריים נוספים בדצמבר, משום שההאטה בכלכלה העולמית מאיימת על התאוששות גוש היורו. היורו נופל ב-1.8% מול הדולר לרמה של 1.113 דולר ליורו.

"חששות לגבי הצמיחה בשווקים המתעוררים וההשלכות הפוטנציאליות של ההתפתחויות בשוק הסחורות על הכלכלה מאותתים על סיכונים לתחזית הצמיחה והאינפלציה", אמר דראגי במסיבת עיתונאים במלטה לאחר ישיבת מועצת הבנק המרכזי. "יהיה צורך לבחון מחדש את היקף ההרחבה הכמותית בישיבתנו בדצמבר, כשיהיו בידינו תחזיות מקרו-כלכליות חדשות".

עם זאת, הוסיף דראגי כי "מדיניות מוניטרית לא צריכה להיות המשחק היחיד בעיר. כל המדינות צריכות לשאוף למדיניות תקציבית שמעודדת צמיחה".

ההאטה בכלכלה העולמית והירידה במדד המחירים לצרכן בגוש היורו מגבירים את הלחץ על ה-ECB להאיץ את קצב רכישות האג"ח, ורוב הכלכלנים שהשתתפו בסקר של בלומברג צפו כי הוא יעשה זאת עד סוף השנה.

מוקדם יותר היום השאיר הבנק המרכזי של אירופה את הריבית ללא שינוי, ברמת שפל של 0.05%, בעוד שהריבית על הפיקדונות נותרה ברמה של מינוס 0.2%.

מריו דראגיצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ