מקדונלד'ס הכריזה על ארוחת בוקר במשך כל היום בארה"ב – והזכייניות שלה מתמרדות

ארוחות הבוקר במשך כל היום הן משהו שלקוחות מבקשים כבר שנים – אך הן יוצרות כאב ראש לוגיסטי ופגיעה במבנה העלויות של הזכייניות

לוגו בלומברג
בלומברג

מקדונלד'ס החלה סוף סוף לשווק את ארוחות הבוקר שלה במשך כל שעות היום, משהו שלקוחות מבקשים כבר זמן רב והחברה התנגדה לו עד כה. הרשת אמנם מכרה Egg McMuffins במשך 40 שנה, אך פריטי ארוחת הבוקר שלה היו זמינים אך ורק עד 10:30 בבוקר ברמה ארצית. הרבה מונח על הכף: בוול סטריט מקווים כי ארוחת הבוקר תעודד את המכירות הדועכות.

מקדולנד'ס, שתפרסם תוצאות רבעוניות בהמשך השבוע, אמרה כי התוצאות המוקדמות מצביעות על הצלחה. אך חלק מהזכייניות של מקדונלד'ס, שכבר מוחות על החלטות אחרות של החברה, טוענות כי ארוחת הבוקר במשך כל היום מקשה עליהן בשל עלויות גבוהות יותר, השקה מבלבלת ואובדן פריטים אחרים בתפריט. הנה כמה מהבעיות הגדולות שלהן עם מדיניות חדשה זו.

1. קשה לטגן האש בראונס וצ'יפס במקביל, עם אותו מספר מכונות טיגון

מרחב הטיגון מוגבל, וכך מספר מכונות הטיגון. חלק מהזכייניות של מקדונלד'ס משקיעות עד 5,000 דולר בציוד החדש הנדרש כדי לעמוד בביקוש של הגשת ביצים גם לאחר שעות הבוקר. חלק מהמסעדות צריכות לבחור בין האש בראונס לבין צ'יפס. כמעט 90% מהסניפים מוכרים האש בראונס במשך כל היום.

2. לאחר שנים של ציפייה, ארוחת הבוקר במשך כל היום קרתה מהר מדי

ההשקה קרתה מהר מדי, לטענת חלק מהזכייניות בסקר שפורסם בשבוע שעבר על ידי נומורה. "היינו עושים עבודה טובה יותר אילו לא היינו ממהרים לזה", אמר חד המשיבים. לצוות ולמסעדות לא היה מספיק זמן להתמודד עם הבעיות, כמו מיקום לציוד נוסף וכיצד להמשיך להפעיל את המטבח בצורה חלקה.

3. כריכי ביצה נמכרים במחיר נמוך מהמבורגרים

כריכי ארוחת בוקר זולים יותר מהרבה מההמבורגרים וכריכי העוף של מקדונל'ס, כך שהצעת ארוחות בוקר במשך כל היום יצרה חלופה זולה יותר לארוחות הצהיים והערב של החברה. למשל, Egg McMcMuffin עולה 3.29 דולר, לעומת 4.39 דולר עבור ביג מק, וכריך עוף בגריל שעולה 4.79 דולר. גם האש בראונס עולים פחות מצ'יפס. הזכיינים חוששים כי לקוחות יעברו למוצרי ארוחת הבוקר הזולים יותר.

4. חלק מהסניפים נאלצים לוותר על מוצרים מסוימים

ארוחת הבוקר במשך כל היום דוחקת פריטים אחרים מהתפריט, וזה עלול לגרום לבלבול ולתסכול בקרב סועדים שהפריט האהוב עליהם כבר אינו זמין.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker