האקרים סינים ממשיכים לפרוץ לחברות אמריקאיות - בניגוד להבטחות הממשלה

לפני כשלושה שבועות הסכימו ארה"ב וסין להילחם במתקפות סייבר עסקיות, אבל האקרים המקושרים לממשל בסין ממשיכים לתקוף חברות אמריקאיות

לוגו רויטרס
רויטרס

האקרים המקושרים לממשל הסיני ניסו לחדור אל לפחות שבע חברות אמריקאיות במהלך שלושת השבועות שחלפו מאז הסכימו וושינגטון ובייג'ין שלא לרגל זו אחרי זו מסיבות מסחריות, כך טוענת חברת אבטחה אמריקאית.

לפי חברת CrowdStrike, תוכנה שהיא התקינה בחמש חברות טכנולוגיה אמריקאיות ובשתי חברות פארמה גילו והדפו מתקפות שהחלו ב-26 בספטמבר. יום לפני כן אמר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כי הוא ועמיתו הסיני, שי ג'ינגפינג, הסכימו כי אף אחת מהממשלות לא תתמוך במודע בגניבות מידע עסקי כדי לתמוך בחברות מקומיות. ההסכם לא כולל ריגול אחרי סודות מדינה – גם אם הם שמורים על ידי חברות פרטיות.

מייסד CrowdStrike, דמיטרי אלפרוביץ' אמר בראיון כי הוא מאמין שהמתקפות על שבע החברות קשותרות לממשלת סין, בהתבסס על השרתים של התוקפים והתוכנות שבהן הם השתמשו. בין היתר, השתמשו התוקפים בתוכנת Derusbi, שבה השתמשו כדי לתקוף את חברת VAE שסיפקה בארה"ב שירותי ביטחון ואל חברת הביטוח אנתם. לטענת אלפרוביץ', ההאקרים הגיעו מכמה קבוצות כולל קבוצת דיפ פנדה שזוהתה בעבר על ידי CrowdStrike.

בקצה ספקטור האיומים נמצא ריגול מבוסס סייברצילום: רויטרס

"היתרונות העיקריים מחדירה למחשבים נראים קשורים לגניבה של קניין רוחני וסודות מסחריים, ולא לביצוע ריגול מסורתי המקושר לביטחון לאומי", נכתב בפוסט שעלה בבלוג של CrowdStrike.

משרד החוץ הסיני טרם הגיב לדברים.

בחברת האבטחה אמרו כי הם ידעו את הבית הלבן על הממצאים, אבל סירבו להגיד אילו חברות הותקפו. בכיר בממשל אובמה אמר כי הממשלה מודעת לממצאים, אך לא אישר אם הם מסכימים עליהם.

"ככל שנתקדם, אנחנו נבחן את פעילות הסייבר הסיני ונלחץ על סין לעמוד בכל ההתחייבויות שלה", אמר הבכיר שביקש שלא להזדהות בשמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker