מאחורי הקלעים של פרשת פולקסווגן: המנכ"ל המתפטר המשיך לשלוט בחברה גם אחרי עזיבתו

מרטין וינטרקורן, שהתפטר ב-23 בספטמבר בעקבות הונאת הפליטות, המשיך לכהן כמנכ"ל החברה שמחזיקה ברוב מניות פולקסווגן; כעת הוא יאלץ להתפטר גם מתפקיד זה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

מרטין וינטרקורן יתפטר כמנכ"ל החברה שמחזיקה במרבית מניות פולקסווגן. כך מסרה החברה ביום שבת בהודעה ששמה קץ להשפעתו הרשמית של וינטרקורן על יצרנית הרכב לאחר 8 שנים שעמד בראשה עד לפרשת הונאת הפליטות שאילצה אותו להתפטר.

אפילו אחרי שהתפטר כמנכ"ל פולקסווגן ב-23 בספטמבר, וינטרקורן המשיך להחזיק בתפקיד מנכ"ל פורשה אוטומוביל הולדינג SE, שבבעלותה יותר ממחצית מניות ההצבעה של פולקסווגן. כראש החברה וינטרקורן יכול היה להמשיך להשפיע מאחורי הקלעים בפולקסווגן בזמן שהחברה ניסתה להתמודד עם השלכות הפרשה. בעקבות לחצים מרגולטורים בגרמניה, מסרה החברה כי תקרא לתיקון 8.5 מיליון מכוניות דיזל באירופה המצוידות בתוכנה שנועדה לרמות במבחני פליטות מזהמות.

וינטרקורן בן ה-68 הכחיש כי ידע דבר מה על התוכנה הלא חוקית, אבל מבקרים רבים של החברה אמרו שסגנון הניהול האוטוריטרי שלו ושאיפתו להפוך את פולקסווגן ליצרנית הרכב הגדולה בעולם במונחי מכירות תרמו למשבר.

התפטרותו של וינטרקורן מראשות החברה תיכנס לתוקף בסוף אוקטובר, כך מסרו מטעם פורשה SE. החברה לא הסבירה מדוע וינטרקורן לא פינה את מקומו מוקדם יותר.

מנכ"ל פולקסווגן, מרטין וינטרקורןצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker