חודש אחרי שמונה להציל את החברה - מנכ"ל יונייטד אירליינס חטף התקף לב והפיל המניה

המנכ"ל הקודם של החברה התפטר על רקע חקירה פדרלית בנוגע לחשדות של טובות הנאה; כישלון יונייטד לדווח מיד על אשפוזו העלתה חששות שהחברה אינה מדווחת כראוי למשקיעים שלה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

המנכ"ל החדש של חברת התעופה יונייטד קונטיננטל אירליינס, אוסקר מונוז, לקה בליבו ביום שישי, פחות מחודש לאחר שמונה לתפקיד במטרה לשפר את הרווחיות והמוניטין של החברה. מניית יונייטד נפלה 3.1% בנעילת המסחר ביום שישי.

בהודעת החברה נמסר כי מונוז בן ה-56 נלקח לבית החולים, ללא מידע נוסף. "מחשבותינו ותפילותינו עם משפחתו ואנחנו מכבדים את פרטיותו", נמסר בהודעה, בה צוין כי החברה ממשיכה לפעול כרגיל. "וול סטריט ג'ורנל" ציטט מקור שאמר כי התקף הלב היה קל וכי מונוז עשוי לשוב לעבודה בתוך שבועיים.

המנכ"ל הקודם של החברה התפטר על רקע חקירה פדרלית בנוגע לחשדות של טובות הנאה הקשורות לרשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי.

מטוסים של חברת יונייטד אירליינסצילום: אי־פי

בשנים האחרונות נפגעה החברה מתלונות של לקוחות ועובדים, רבות מהן קשורות לקשיים שלה לאחד את הפעילות של חברת קונטיננטל לתוך יונייטד אירליינס. מונוז הציב את הטיפול בבעיות אלה בראש סדר העדיפויות שלו.

הכישלון של יונייטד להודיע מיידית על אשפוזו של מונוז בבית חולים ועל הסיבה לכך העלתה חששות שהחברה אינה מדווחת כראוי למשקיעים שלה. "זה טראגי אבל בריאותו של המנכ"ל אינה עניין פרטי", אמר ג'פרי זוננפלד, מומחה לממשל תאגידי ופרופסור באוניברסיטת ייל. "בריאותו של מנכ"ל היא מידע פיננסי מהותי ויש לה השפעה אדירה על החברה בהיבט של משקיעים, תקשורת, ומעובדים עד ללקוחות, ספקים ורגולטורים".

חברות רבות בשנים האחרונות, בהן אפל וגולדמן סאקס, התמודדו בשנים האחרונות עם הצורך לאזן בין רצונם של מנהלים לפרטיות לבין הצורך של משקיעים לדעת על מצב בריאותם. הפיקוח על עיתוי הדיווח והיקף המידע שנדרש מחברות אינו ברור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker