בוול סטריט הכריעו: בוש או קלינטון צריכים להיבחר לנשיאות ארה"ב

ג'ב בוש והילרי קלינטון הצליחו לגייס את מספר התרומות הגבוה ביותר מעובדי הבנקים בוול סטריט

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

ג'ב בוש מוביל לפחות באספקט אחד במסגרת הקמפיין שלו לנשיאות ארה"ב: התמיכה הפיננסית מוול סטריט.

מושל פלורידה לשעבר שמעוניין להיות המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה"ב קיבל את התמיכה הפיננסית הרבה מעובדי הבנקים בוול סטריט ביותר מכל מועמד אחד לנשיאות – דמוקרטי או רפובליקאי – כך עולה מנתונים שפורסמו אתמול לסיכום החודשים יולי עד ספטמבר.

עובדי בנק אוף אמריקה, סיטי, קרדיט סוויס, גולדמן סאקס, HSBC, ג'יי.פי מורגן צ'ייס, מורגן סטנלי ו-UBS העניקו לבוש תרומות בסך כולל של 107 אלף דולר. הוא קיבל גם את התרומה המקסימלית המותרת בחוק בסכום של 2,700 דולר מהמיליארדר ומנהל קרן הגידור לאון קופרמן.

ג'ב בושצילום: אי־פי

סכומים אלה אמנם זעומים ביחס לכלל התרומות שקיבל בוש בחודשים יולי-ספטמבר בסך 13.4 מיליון דולר. ואולם הם ממחישים את הפופולאריות שלו בקרב אנשי תעשיית הפיננסים שבולטת מול עמדת הנחיתות שבה הוא נמצא בסקרים הארציים.

בוש נחשב למתון במרוץ הרפובליקאי הצפוף שבו מתחרים 14 פוליטיקאים על המועמדות לנשיאות והוא מפגר בסקרים אחרי דונלד טראמפ, בן קרסון וקרלי פיורינה – שלושה מועמדים שמעולם לא נבחרו לתפקיד ביצועי בבחירות.

אל המקום השני בפופולאריות בוול סטריט לפי היקף התרומות הגיעה המועמדת המובילה במרוץ הדמוקרטי, שרת החוץ לשעבר של ארה"ב, הילרי קלינטון. היא קיבלה תרומות בסכום של 84 אלף דולר מהעובדים בבנקים שהוזכרו.

אף אחד מהמועמדים האחרים לא הצליח להתקרב לקלינטון או לבוש. הסנטור מפלורידה, מרקו רוביו, המתמודד במרוץ הרפובליקאי, הצליח לגייס יותר מ-25 אלף דולר בעוד טד קרוז, סנטור מטקסס, גייס 17 אלף דולר.

המיליארדר סת' קלרמן, מייסד קבוצת באופוסט, העניק לרוביו תרומה של 2,800 דולר, אבל התמיכה בו היא לא בלעדית משום שהעניק תרומה דומה לפיורינה.

המועמדים העממיים משני הצדדים קיבלו תמיכה מועטה מוול סטריט. עובדי הבנקים העניקו תרומות בסכום של 4,843 דולר לסנטור מוורמונט, ברני סנדרס, מתאר את עצמו כסוציאליסט דמוקרטי ומתמודד מול קלינטון. קרסון קיבל מעובדי וול סטריט קצת יותר מ-8,000 דולר.

רוביו קיבל תרומה נוספת ממנהל קרן הגידור והמיליארדר פול סינגר, שהעביר למועמד 2,700 דולר. אבל לא ברור עד כמה סינגר תומך באמת ברוביו, מכיוון שהאחרון שלח לו בחזרה 2,700 דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ