סטארט-אפ נוסף בדרך לבורסה: סקוור מעוניינת לגייס 275 מיליון דולר

ההנפקה צפויה להעמיד במבחן את יכולתו של המנכ"ל ג'ק דורסי לנהל במקביל את סקוור ואת טוויטר; בשנה שעברה הוערך שווי סקוור ב-6 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

סקוור, אפליקציית ניהול העסק והתשלומים, הגישה בקשה להנפקה ראשונה לציבור, במה שצפוי להעמיד במבחן את יכולתו של מנכ"ל החברה, ג'ק דורסי, לפצל את זמנו בינה לבין טוויטר, אותה חזר לנהל כמנכ"ל בימים האחרונים. החברה תונפק בבורסת ניו יורק, ויעד הגיוס שלה בהנפקה הוא 275 מיליון דולר. בסבב הגיוס האחרון שלה, הוערך שווי החברה ב-6 מיליארד דולר.

במסגרת מסמכי בקשת ההנפקה דיווחה סקוור על הכנסות בסך 560.6 מיליון דולר במחצית הראשונה, ועל הפסד בסך 77.6 מיליון דולר. נתונים אלה מעידים על גידול של 50% בהכנסות לעומת המחצית הראשונה בשנה שעברה, ועל צמצום קל בהפסד הנקי, שהסתכם בתקופה המקבילה ב-79.4 מיליון דולר. עם זאת, לא נראה כי החברה צפויה לעבור לרווחיות בזמן הקרוב. סקוור דיווחה על מזומנים ושווי מזומנים בסך 197.9 מיליון דולר, ועל סכום עסקות אשראי בסך 15.9 מיליארד דולר.

דורסי הוא בעל המניות הגדול ביותר בסקוור, עם 24.4% מהחברה. לקושלה ונצ'רס 17.3%, ולמייסד השותף של דורסי, ג'יימס מקלווי, 9.4%. עוד משקיעות בחברה JPMC סטרטג'יק אינווסטמנטס, סקויה קפיטל וריזבי טראוורס.

Squareצילום: Square

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker