נטפליקס מאכזבת: דיווחה על האטה בקצב גידול המשתמשים בארה"ב

החברה נימקה את הנתון המאכזב בהצגתם של כרטיסי אשראי חדשים; הרווח הנקי היה אף הוא נמוך מהצפוי

לוגו בלומברג
בלומברג

ענקית הסטרימינג האמריקאית נטפליקס דיווחה אתמול בלילה על גידול נמוך מהצפוי במספר משתמשיה בארה"ב, על רקע הצגתו של כרטיס אשראי חדש.

ברבעון השלישי החתימה נטפליקס 880 אלף מנויים חדשים בארה"ב, מתחת לתחזיות אנליסטים ל-1.25 מיליון מנויים. עם זאת, מספר המנויים לשירות נטפליקס מחוץ לארה"ב גדל ב-2.74 מיליון, מעל ל-2.45 מיליון שצפו אנליסטים. בנוסף, רשמה החברה הוצאות גבוהות מהצפוי.  

החברה נימקה את הגידול הנמוך במספר המשתמשים בארה"ב בהשקתם של כרטיסי אשראי חדשים בעלי שבב מיוחד שנועד למנוע הונאות. השינוי פגע במערכת גביית התשלומים של נטפליקס והקשתה על החברה לגבות כסף מלקוחות שלא עדכנו את פרטי החשבון שלהם. על אף ההאטה במספר המשתמשים, צופה נטפליקס כי תסיים את 2015 עם עליה של 6 מיליון משתמשים בארה"ב – עליה שנתית רביעית ברציפות.

נטפליקס סיימה את הרבעון עם 69.2 מיליון מנויי סטרימינג, מהם 43.2 מיליון בארה"ב. חטיבת משלוחי הדי.וי.די סיימה את הרבעון עם 5.06 מיליון מנויים, ירידה של 6 מיליון לעומת הרבעון המקביל.

צילום: Netflix

הרווח הנקי של נטפליקס ירד ברבעון השלישי ל-29.4 מיליון דולר, או 7 סנט למניה, לעומת 59.3 מיליון דולר, או 14 סנט למניה, ברבעון המקביל בשנה שעברה. אנליסטים צפו כי יסתכם ב-8 סנט למניה. המכירות עלו ב-23% ל-1.74 מיליארד דולר, גם כן מתחת לתחזיות כי יסתכמו ב-1.75 מיליארד דולר.

נטפליקס צפויה לגייס הון נוסף בשנה הבאה כדי לממן השקעות בתוכן, אמרו מנכ"ל החברה ריד הייסטינגס וסמנכ"ל הכספים דיוויד ולס עם פרסום הדו"חות. בשבוע שעבר העלתה החברה את המחירים ללקוחותיה בארה"ב, קנדה ומדינות מסוימות באמריקה הלטינית, לאחר שבתחילת השנה העלתה אותם גם ללקוחות באירופה, וזאת כדי לממן את הגידול בעלויות התוכן.

נטפליקס, שהודיעה בתחילת השנה כי בכוונתה להתרחב בשנתיים הקרובות מ-50 מדינות ל-כ-200 מדינות, השיקה את שירות הסטרימינג שלה ביפן ב-2 בספטמבר, והיא צפויה להתרחב בשבוע הבא גם לאיטליה, ספרד ופורטוגל. ההערכות הן כי היא תגיע גם לישראל ב-2016. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker