סנדיסק, שנוסדה על ידי הישראלי אלי הררי, במגעים למכירתה עם שתי מתחרות

יצרנית כרטיסי הפלאש עשויה להירכש על ידי מיקרון טכנולוג'י או וסטרן דיג'יטל

בלומברג
סוכנויות הידיעות
בלומברג
סוכנויות הידיעות

יצרנית כרטיסי הפלאש סנדיסק, שנוסדה על ידי הישראלי לשעבר אלי הררי, מנהלת מגעים עם שתי חברות מתחרות לגבי מכירה אפשרית שלה לאחת מהן, כך אמרו לבלומברג מקורות מקורבים לחברה. שתי החברות הן מיקרון טכנולוג'י ו-ווסטרן דיג'יטל.

לדברי המקורות, עדיין לא התקבלה החלטה בנושא, ויתכן כי המגעים לא יבשילו לכדי עסקה. בעקבות הדיווח זינקה מניית סנדיסק ב-17% במסחר לאחר הסגירה למחיר של 61.77 דולר, מה שמעניק לחברה שווי שוק של 12.6 מיליארד דולר. נציגי סנדיסק ו-ווסטרן דיג'יטל לא מסרו תגובה לבלומברג, בעוד שבמיקרון אמרו כי החברה אינה נוהגת להגיב על שמועות.

אלי הררי, מייסד סנדיסקצילום: בלומברג

סנדיסק, שנוסדה ב-1988, היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של כרטיסי זיכרון פלאש המשמשים לאיחסון במכשירים ניידים וגם במחשבים ומרכזי מידע. ב-2006 היא רכשה את אם סיסטמס של דב מורן, מפתחת הדיסק און קי, ב-1.55 מיליארד דולר. ב-2008 דחתה סנדיסק הצעת רכש של סמסונג ב-5.85 מיליארד דולר. הררי, שפרש מתפקיד מנכ"ל החברה ב-2010, קיבל בשנה שעברה את המדליה הלאומית האמריקנית לטכנולוגיה וחדשנות.

עד כה היתה 2015 השנה הגדולה ביותר מבחינת מיזוגים ורכישות בתעשיית השבבים. הגידול בעלויות והצטמצמות בסיס הלקוחות עודדו חברות להתמזג כדי להתחזק. בחודש שעבר קיבלה וסטרן דיג'יטל השקעה של 3.8 מיליארד דולר מאוניברסיטת צינגואה הסינית, השקעה שמחזקת כעת את יכולתה לבצע רכישות. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker