השבוע בוול סטריט

עונת הדו"חות צוברת תאוצה עם הבנקים הגדולים

לאחר פתיחה מאכזבת לעונת הדו"חות, צפויים הבנקים לדווח על עליה של 8.4% ברווחים

רונית דומקה
רונית דומקה

לאחר שביום שישי האחרון השלימו בורסות וול סטריט את הזינוק השבועי החד ביותר זה שנה, צפוי להתקיים המסחר השבוע על רקע דו"חות הבנקים הגדולים בארה"ב, כמו גם נתונים מקרו-כלכליים רבים בכלכלה הגדולה בעולם.

ביום שישי נסגרו בורסות וול סטריט נסגרו במגמה חיובית, וזאת על אף פתיחה מאכזבת של עונת הדו"חות הרבעוניים בארה"ב. מדד S&P 500  טיפס ב-0.1% לשיא של שמונה שבועות, וקפץ בסיכום שבועי ב-3.3% - העלייה השבועית החדה ביותר מאז דצמבר. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.2% בדרכו לזינוק שבועי של 3.7% - השבוע החזק ביותר מאז פברואר; מדד נאסד"ק  הוסיף 0.4% וטיפס ב-2.6% בשבוע שעבר.

עונת הדו"חות לרבעון השלישי נפתחה בנימה מאכזבת ביום חמישי בלילה, כאשר ענקית האלומיניום האמריקאית אלקואה , שדו"חותיה הכספיים מסמנים באופן בלתי רשמי את פתיחת עונת הדו"חות בוול סטריט, דיווחה על תוצאות כספיות פחות טובות מהצפוי. החברה רשמה ברבעון רווח לפני סעיפים חד פעמיים של שבעה סנט למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 13 סנט למניה. בשורה העליונה דיווחה אלקואה על הכנסות רבעוניות של 5.6 מיליארד דולר - פחות מהתחזיות להכנסות של 5.64 מיליארד דולר.

בשבוע הקרוב תצבור עונת הדו"חות תאוצה עם דו"חותיהם של חמשת הבנקים הגדולים בארה"ב, וכן חברות גדולות אחרות כמו ג'נרל אלקטריק, ג'ונסון אנד ג'ונסון ונטפליקס.

רווחי הבנקים בוול סטריט צפויים לרשום עליה של 8.4%, לפי הערכות אנליסטים שהשתתפו בסקר של תומסון רויטרס. האנליסטים הנמיכו בשבועות האחרונים את התחזית, לאחר שבתחילת הרבעון צפו כי רווחי הבנקים יעלו ב-14.8%, ובתחילת השנה צפו עליה של 17.8%. אנליסטים רבים רואים חשיבות רבה לדו"חות הרבעון השלישי, היות שהם ישפיעו על שוקי המניות ברבעון הרביעי ויספקו בהירות לגבי חומרת ההאטה הכלכלית.

אינדיקציה נוספת למצב הכלכלה האמריקאית ניתן יהיה לקבל ביום רביעי עם פרסומו של ספר הבז', הדו"ח התקופתי של 12 מחוזות הבנק הפדרלי. פרוטוקול ישיבת ועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי שפורסם ביום חמישי האחרון הראה כי בכירי הבנק שומרים על זהירות בכל הנוגע להעלאת הריבית, על אף השיפור במצב הכלכלה האמריקאית. נשיא הבנק הפדרלי של אטלנטה, דניס לוקהארט, אמר ביום שישי כי העלאת הריבית הראשונה מאז 2006 צפויה להתרחש בסוף החודש הנוכחי או בדצמבר, היות שלדבריו, "הכלכלה עדיין מתקדמת בכיוון משביע רצון".

עם זאת, לפי סוחרים בארה"ב, הסיכוי להעלאת ריבית בדצמבר הוא 39% בלבד, בעוד שלהעלאת ריבית במארס 2016 הם נותנים סיכוי של 62%. 

צילום: TheMarker

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker