הדרכים החדשות של איירבוס לדחוס נוסעים במחלקת תיירים

אם עד עכשיו היה לכם צפוף במחלקת תיירים – תתכוננו להצטופף יותר. איירבוס הגישה למשרד הפטנטים האמריקאי רעיון להושבת נוסעים בקומתיים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

יצרניות המטוסים וחברות התעופה מחפשות דרכים להגדיל את הרווחיות – אחת הדרכים היא לדאוג שכל מטוס יהיה מלא ככל הניתן בנוסעים משלמים. אחרי שפורסמו באחרונה מגוון דרכים יצירתיות לדחוס עוד מושבים בכל מטוס, כמו הצרת המושבים או משחקים בסידור המושבים, יצרנית המטוסים איירבוס העלתה רעיון חדש: הושבת נוסעים בקומתיים.

אז אם המריבות עם נוסעים אחרים על השכבת המושב מלפנים לא הספיקו, עכשיו אפשר יהיה להתלונן גם על רעשים מלמעלה. בבקשה שהגישה איירבוס למשרד הפטנטים בארה"ב היא כתבה: "באמצעי התחבורה המודרניים, ובעיקר במטוסים, יש חשיבות מכרעת לאופטימיזציה של החלל הזמין בתא הנוסעים".

איירבוס תציע פיצוי מסוים ליושבים בשורה העליונה – והם יוכלו להשכיב את המושב שלהם במלואו, אולי בגלל שהם יגרדו את התקרה במצב רגיל. הקומה השנייה של מושבים במחלקת תיירים תמוקם על פי השרטוטים במטוסים רחבי גוף מעל למושבים הממוקמים באמצע המטוס.

הושבת נוסעים בקומותייםצילום: משרד הפטמטים האמריקאי
הושבת נוסעים בקומותייםצילום: משרד הפטנטים האמריקאי

ואולם גם העובדה שאיירבוס הגישה פטנט לאישור לא אומר שהיא תעשה בו שימוש. חברות רבות נוהגות להגיש פטנטים לאישור רק כדי להגן על הקניין הרוחני שלהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ