"קלטורה הישראלית תגייס בארה"ב יותר מ-100 מיליון דולר"

חברת הוידיאו מרמת גן שכרה את שירותי גולדמן סאקס לקראת סבב גיוס או הנפקה ראשונה לציבור, אמר מקור המקורב לחברה

לוגו בלומברג
בלומברג

חברת הוידיאו הישראלית קלטורה שכרה את שירותי בנק גולדמן סאקס כדי לגייס בארה"ב יותר מ-100 מיליון דולר בהנפקה הראשונה לציבור (IPO) או לחילופין בסבב גיוס פרטי, אמר מקור המקורב למצב.

החברה, המפתחת פלטפורמות תוכן וידיאו, ואשר על המשקיעים בה נמנים זרוע ההשקעות של אינטל, מתכננת לבצע את הגיוס ברבעון הראשון של שנת 2016, אמר המקור, אשר ביקש לשמור על עילום שם.

מיכל צור, נשיאת קלטורהצילום: אייל טואג

קלטורה, שנוסדה בשנת 2006 על ידי רון יקותיאל, המשמש כמנכ"ל החברה, ד"ר מיכל צור, ד"ר שי דוד וערן איטם, גייסה בשנה שעברה 47 מיליון דולר בסבב גיוס שהובילה זרוע ההון סיכון של SAP, ואשר שיקף לחברה שווי של 250 מיליון דולר, לפי מרכז המחקר IVC. משקיעים קיימים נוספים כוללים את Nokia Growth Partners ואת Point 406 Ventures.

הפלטפורמה של החברה מאפשרת העלאת תוכן וידיאו, המרה לפורמטים המתאימים למוצרי קצה שונים, ניהול מידע הקשור לווידיאו, הפצתו לאתרים ומקומות שונים, מונטיזציה סביב פרסום ו-VOD, וניתוח המידע הקשור בווידיאו.

החברה מעסיקה כ-430 עובדים בניו יורק, סן פרנסיסקו, לונדון, סאו פאולו ובמחקר המחקר והפיתוח של החברה ברמת גן. על לקוחות החברה נמנים רויאל פיליפס, וול-מארט ואסטרה-זנקה.

מנהלי קלטורה: לאה בילצקי (משמאל), רון יקותיאל, ערן איתם, מיכל צור, נעמי הלוי־דוידוב ושי דודצילום: Bob McClenahan

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker