בית הדין האירופי ביטל הסכם בן 15 שנה שאיפשר לחברות הייטק אמריקאיות להעביר מידע לארה"ב

הפסיקה קבעה כי הסדר Safe Harbor אינו חוקי מכיוון שאינו מבטיח הגנה על פרטיות מידע אישי, ועתידה לאלץ חברות כמו פייסבוק, גוגל, אמזון ואפל להקים מרכזי מידע על אדמת אירופה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

בית הדין האירופי לצדק ביטל הסכם בן 15 שנה שאיפשר לחברות טכנולוגיה אמריקאיות כמו פייסבוק, גוגל, אמזון ואפל להעביר מידע אישי מאירופה לאחסון ועיבוד בארה"ב.

בפסיקה שפורסמה היום קבע בית הדין כי הסדר Safe Harbor, שמאפשר לחברות אמריקאיות לעקוף את חוקי הגנת הפרטיות האירופים על ידי התחייבות לנוהלי הגנת פרטיות מחמירים יותר מהנדרש על פי החוק בארה"ב, אינו תקף.

לפי פסק הדין, ההסדר אינו מבטל או גורע מהצורך של הרשויות במדינות האיחוד האירופי לוודא כי מידע שמועבר לעיבוד בארה"ב אכן מוגן בהתאם לדיני הפרטיות האירופים.

פסק הדין ניתן בעקבות תלונה שהגיש מקסימילאן שרמס, סטודנט למשפטים מאוסטריה, לרגולטור הגנת הפרטיות של אירלנד, בה טען כי הגילויים של אדוארד סנודן על תוכנית איסוף וניטור המידע של הסוכנות לבטחון לאומי בארה"ב (NSA), משמעם כי המידע האישי שלו בפייסבוק אינו מוגן דיה מפני מעקב מצד הרשויות האמריקאיות.

חדר שרתים של גוגלצילום: אי–פי

הרגולטור באירלנד סירב לפתוח בחקירה בעקבות תלונתו של שרמס בטענה שפייסבוק נוהגת לפי הסדר Safe Harbor, המוכר על ידי האיחוד האירופי כמנגנון שתואם את חוקי הגנת הפרטיות באירופה. עקב כך, עתר שרמס לבית המשפט באירלנד, אשר הפנה את הטיפול בעתירה לבית הדין האירופי.

פסיקת בית הדין האירופי עתידה למנוע מאלפי חברות אמריקאיות שהתחייבו לנוהלי הגנת פרטיות מחמירים על סמך הסדר Safe Harbor, להעביר מידע לעיבוד ואחסון בארה"ב, ותיאלץ אותן להקים מרכזי מידע על אדמת אירופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker