אחרי 5 שנים של הפסדים: אמריקן אפרל פשטה רגל

קמעונאית האופנה שנוסדה ב-1989, היא אחת משורה ארוכה של חברות אמריקאיות שהתקשו לעמוד בתחרות העזה; חנויות הרשת ימשיכו לפעול כרגיל בשעה שהיא תעבור ארגון מחדש

סוכנויות הידיעות
סניף של אמריקן אפרל בניו יורקצילום: בלומברג

קמעונאית האופנה אמריקן אפרל הגישה בקשה לפשיטת רגל בהליך הגנה מפני נושים (צ'פטר 11), לאחר שהפסדיה גרמו לכך שהתחייבויותיה עלו על נכסיה ביותר מ-60%.

אמריקן אפרל הודיעה כי תעבור ארגון מחדש של חובותיה, שבמסגרתו יומרו אג"ח שלה בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר למניות, ותמשיך להיות לה גישה למימון גם לאחר התהליך. לפי ההודעה, חנויות הרשת ימשיכו לפעול ללא הפרעה.

אמריקן אפרל, שנוסדה ב-1989, היא אחת משורה ארוכה של חברות אמריקאיות שהתקשו לעמוד בתחרות העזה בקרב קמעונאיות האופנה, שלדברי כמה אנליסטים סובל מריבוי של מותגים וחנויות. רשתות שמיועדות לקהל בני הנוער והצעירים, כמו אמריקן אפרל ואברקרומבי אנד פיץ' סבלו במיוחד מהתחרות מצד מותגי "אופנה מהירה" כדוגמת H&M והעובדה שצעירים רבים מתעניינים כיום בגאדג'ט האחרון שיצא יותר מאשר בזוג מכנסי ג'ינס. בשנה האחרונה פשטו רגל כמה מותגים אמריקאים שפנו לקהל הצעיר, בהם Wet Seal ו-Delia's.

החברה עברה טלטלה עם השעייתו ולאחר מכן פיטוריו של המייסד והמנכ"ל דב צ'רני בדצמבר האחרון, על רקע טענות למעילה בכספים והטרדות מיניות. צ'רני ניסה להשתלט על הרשת דרך חברת השקעות שאליה חבר, אך ללא הצלחה. אמריקן אפרל רשמה במשך חמש שנים ברציפות הפסדים, אשר הסתכמו ב-338 מיליון דולר. במחצית הראשונה של 2015 היא דיווחה על הפסד של 92.2 מיליון דולר.

צילום: בלומברג

נכון לסוף יוני היו לאמריקן אפרל התחייבויות בסך 411.1 מיליון דולר, לעומת נכסים בשווי 250.1 מיליון דולר, מה שמקנה לחברה ערך נקוב של 161- מיליון דולר. במסגרת ההסדר, הנושים יספקו מספיק מימון והון חדש בכדי לממן את המשך הפעילות של החברה, ותהליך הארגון מחדש יפחית את חובותיה של אמריקן אפרל מ-300 מיליון דולר ללא יותר מ-135 מיליון דולר, נאמר בהודעת החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker