השבוע בוול סטריט: עונת הדו"חות בפתח והאנליסטים צופים שחורות

השיח על העלאת הריבית בארה"ב צפוי להימשך, בתקופה בה התיאבון של המשקיעים לסיכונים לפי מדד קרדיט סוויס נכנס לרמת "פאניקה"

מיכל רמתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אף שהחלטת הריבית הבאה בארה"ב עוד רחוקה, העיסוק בה עדיין רב. דו"ח תעסוקה מאכזב ביום שישי הגדיל את ההערכות כי הבנק הפדרלי לא יעלה ריבית ב-2015, אלא ידחה את ההחלטה ל-2016. השווקים סגרו בשבוע שעבר את הרבעון הגרוע ביותר שלהם זה 4 שנים. אף שהבורסות ננעלו ביום שישי בעליות ברחבי העולם, התנודתיות בשווקים עדיין רבה, על רקע חששות לגבי ההתאוששות האמריקאית וכן ההאטה בכלכלה הסינית ובשווקים מתעוררים.

בשבוע שעבר, ירד מדד התיאבון העולמי של קרדיט סוויס לראשונה מאז 2012 לרמת "פאניקה". באחרונה היה המדד ברמה זו בינואר 2012 כאשר החששות מהתפרקות גוש היורו היו בשיאן. הפעם הקודמת בה הגיע המדד לרמה זו היה עם פרוץ המשבר הפיננסי העולמי ב-2008, ולפני כן לאחר התקפות הטרור של ה-11 בספטמבר 2001, בעת בועת הדוט.קום ולאחר יום שני השחור ב-1987.

לחוסר הודאות עשויה להצטרף עונה של ירידות רווחי החברות ברבעון השלישי, אות נוסף למצב הכלכלה האמריקאית והעולמית בתקופה זו.  החברות הגדולות בארה"ב צפויות להתחיל לפרסם דו"חותיהן הכספיים לרבעון השלישי השבוע, ואנליסטים צופים ירידה ראשונה זה 5 שנים ברווח הרבעוני, לעומת הרווח הרבעוני בתקופה המקבילה.

אלקואה, יצרנית האלומיניום שמסורתית פותחת את עונת הדו"חות השנתית, צפויה לפרסם דו"חותיה ביום חמישי, ה-8 באוקטובר.  אך עוד לפני כן תפרסם פפסיקו את דו"חותיה ביום שלישי, וענקית החקלאות מונסנטו ביום רביעי, יחד עם ענקית מוצרי הצריכה קונסטליישן ברנדס.

עוד בזירת התאגידים, החל מיום שני, תפסיק גוגל להיסחר בבורסה, ותוחלף על ידי חברת האחזקות החדשה שיצרה החברה, בשם אלפאבית. מניות A ו-C של גוגל יומרו אוטומטית במספר זהה של מניות A ו-C של אלפאבית. עם זאת, סימולי המסחר צפויים להיוותר ללא שינוי.

וול סטריטצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker