המיליארדר הסיני שאיבד 84% מהונו

וואנג ג'ינג נכלל ביוני ברשימת 200 האנשים העשירים בעולם, אך מאז צלל שוק המניות הסיני וביחד איתו הונו של וואנג שמגיע כעת ל-1.1 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

המיליארד הסיני שהשתמש בהון האישי כדי להשתתף במימון חפירת תעלת ניקרגואה שתתחרה בתעלת פנמה ותעלה 50 מיליארד דולר, התרסק לתוך המציאות הכואבת של שוק המניות בכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

יזם הטלקום, וואנג ג'ינג בן ה-42, היה אחד מ-200 האנשים העשירים בעולם עם הון של 10.2 מיליארד דולר כשוק המניות הסיני היה בשיאו ביוני, כך עולה ממדד המיליארדרים של בלומברג. מאז צנח שווי ההון שלו ל-1.1 מיליארד דולר. וואנג איבד 84% מהונו וזו הירידה החדה שתועדה במדד המספק מידע יומי על 400 האנשים העשירים בעולם.

וואנג מחזיק ב-35% בחברת התקשורת הציבורית שינווי טלקום טכנולוג'י, שמנייתה צללה ביחד עם שוק המניות הסיני. מניית שינווי ירדה מתחילת השנה ב-57%. הוא משכן מניות של שינווי בשווי של 2.4 מיליארד דולר ביולי.

וואנג ג'ינגצילום: בלומברג

איוון גלאנברג, מנכ"ל ענקית הסחורות גלנקור איבד מהונו 66% והוא מסתכם עתה ב-1.8 מיליארד דולר. במקומות השלישי והרביעי ברשימת המפסידים נמצאים מפעיל בתי הקזינו ליו צ'ה-וו והקמעונאי המקסיקני שאיבדו כמעט 47% מהונם. קרלוס סלים, האדם הרביעי בעושרו בעולם, איבד 14.2 מיליארד דולר, או 20% מהונו. וורן באפט איבד 12.5 מיליארד דולר, ירידה של 17%. בסך הכל, איבדו 400 האנשים העשירים בעולם 42 מיליארד דור מהונם המצרפי.

חברת הנדל"ן HKND של וואנג קיבלה ב-2013 זיכיון להפעלת התעלה בניקרגואה למשך 50 שנה מידי הנשיא דניאל אורטגה. בדצמבר 2014 אמר המיליארדר כי הוא מתחייב באופן אישי למימון הפרויקט שבו הוא השקיע מכספו הפרטי 500 מיליון דולר עד כה, לפי דברים שאמר ב-7 בספטמבר פנג גואוויי, סגן נשיא HKND.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ