ראלף לורן מוותר על תפקיד המנכ"ל לטובת הכוכב הצעיר של אולד נייבי

ראלף לורן יעזוב את תפקיד המנכ"ל בחברה שייסד, אך יישאר סמנכ"ל הקרייאטיב לאור הצורך להתמודד עם דעיכת הגידול במכירות

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

ראלף לורן, האדם ששמו הפך לשם נרדף בכל העולם לאופנת ספורט-אלגנט, פורש מתפקיד המנכ"ל באימפריית הביגוד שייסד לפני חצי מאה. מנית החברה ירדה בשנה ב-44% לאור דעיכת הגידול במכירות ולורן צפוי לחגוג בעוד ימים אחדים יום הולדת 76. החברה מינתה לתפקיד המנכ"ל את סטפן לארסון, כוכב עולה בתחום הקמעונות שאחראי על תחיית המותג אולד נייבי של גאפ.

מניית החברה זינקה בכ-4% במסחר שאחרי הסגירה עם פרסום ההודעה. הזינוק מדגיש את האווירה בקרב המשקיעים שסוברים כי לורן צריך להישאר בתפקיד המוח הקרייאטיבי שעומד מאחורי המותג האייקוני, אך יש למנות לו יורש צעיר עם הצלחות בתחום כדי שיתמודד עם מתחרות שצומחות במהירות ועם חנויות אינטרנט.

"חשוב מאוד להשאיר את הליבה של ראלף לורן ואת כל מה שמותג מייצג, אבל גם לרענן אותו", אומרת ליז דאן, מנכ"לית חברת הייעוץ טאלמאג' אדוויזורס. באולד נייבי, לארסון "ניסה למצוא את התמצית של משמעות המותג ללקוחות ולהתקדם משם – וזו כנראה גישה נכונה גם בראלף לורן".

ראלף לורן (מימין) וסטפן לארסוןצילום: אי־פי

לורן יישאר בחברה בתפקיד יו"ר בפועל וסמנכ"ל קרייאטיב. לארסון בן ה-41 ייכנס לתפקיד המנכ"ל בנובמבר ויצטרף לדירקטוריון החברה. סמנכ"לית התפעול, ג'קווין נמרוב, תפרוש מתפקידה.

לארסון עזר למקד את התפקוד של רשת אולד נייבי הזולה בתוך קבוצת גאפ ומאז שמונה לנשיא העולמי של אולד נייבי שיפר משמעותית את הביצועים של הרשת. לארסון, שעבד בעבר ברשת H&M, הגביר את מכירות אולד נייבי בעזרת מודל תפעולי המזהה מגמות באופן שיטתי, פיתוח בדים ורסטיליים למוצרים, בחינה של מוצרים בחנויות, ובשלב האחרון הגברת מאמצי הייצור והשיווק. המכירות של אולד נייבי היו טובות יותר מאלה של גאפ ובננה רפאבליק בששת הרבעונים האחרונים.

"סטפן לארסון כשרוני באופן מיוחד והוא יכניס לחברה שלנו נקודת מבט רעננה, מרגשת ועולמית", אמר לורן בהודעה שפירסם. "בין סטפן לביני יש חיבור אישי חזק ואנחנו חולקים חזון לעתיד ראלף לורן".

לורן, שנולד בשם ראלף ליפשיץ, התחיל את דרכו במכירת עניבות רחבות בבלומינגדיילס בשנות ה-60. מאוחר יותר פיתח היזם את החברה שלו לקמעונאית אופנה מלאה שידועה במתן פרשנות מחודשת לסגנון האריסטוקרטי האמריקאי. החברה הניו יורקית שהונפקה ב-1997, נהפכה למה שמכונה עכשיו "מותג סגנון חיים", והיא מעניקה את שמה למוצרים כמו מפות שולחן ותיקי חיתולים.

בהתחשב בכך שלורן נשאר בתפקיד יו"ר בפועל וסמנכ"ל הקרייאטיב של החברה, סביר להניח שהוא קיבל את ההחלטה לוותר על הסמכויות שלו כמנכ"ל, אומר פט קוק, מנכ"ל חברת קוק אנד קו, חברת חיפוש כישרונות. ייתכן גם שהדירקטוריון אמר ללורן שהוא צריך להכין תוכנית פרישה מסודרת לאור הגיל שלו, הוא אמר. "אני מנחש שהוא יישאר המנהל הקרייאטיבי כל עוד הוא עומד", אמר קוק. "אף אחד לא יכול לחכות את הסגנון שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker