אפליקציה חדשה של צבא ארה"ב מאפשרת להזעיק סיוע אווירי בתנועת אצבע

בעזרת האפליקציה, המיועדת למחשבי טאבלט מבוססי אנדרואיד, מסוגל מפעיל ערכת בקרה קרקעית להזעיק סיוע אווירי קרוב ממטוסי קרב בשלוש תנועות אצבע בלבד

סוכנויות הידיעות

דארפ"א (DARPA), הזרוע המחקרית של משרד הביטחון האמריקאי, הציגה אפליקציה חדשה למחשבי טאבלט בעזרתה ניתן להזעיק ולתפעל בזמן אמת סיוע אווירי מהקרקע בשדה הקרב.

האפליקציה החדשה, המיועדת למחשבי טאבלט הפועלים על מערכת ההפעלה אנדרואיד, מאפשרת למפעיל ערכת בקרה קרקעית (JTAC - Joint Terminal Attack Controller) להזעיק סיוע אווירי קרוב (close air support - CAS) ממטוס A-10 באמצעות שלוש תנועות אצבע בלבד.

הניסוי הראשון בסדרה של ניסויים באפליקציה נערך בחודש מאי בבסיס חיל האוויר האמריקאי נליס במדינת נוואדה, וסרטון של הניסוי פורסם על ידי חיל האוויר החודש. מוקדם יותר השנה נערכו בהצלחה ניסויים דומים של האפליקציה עם המטוס המהפכני של חיל-הנחתים האמריקאי, V-22 אוספרי.

הניסויים שערך חיל האוויר בארה"ב שילבו כלי נשק מונחי לייזר ו-GPS, בשיעור הצלחה של 100%, כולם בתוך מסגרת זמן ניסוי של שש דקות. האפליקציה אמורה להתאים את עצמה לפעולה מול כמעט כל סוגי כלי הטיס.

האפליקציה, ששמה "סיוע אווירי קרוב מתמשך" (Persistent Close Air Support), מאפשר למפעיל הקרקעי של ערכת הבקרה לתקשר ישירות עם טייסי המטוסים, לבחור מטרות, ולאתר כוחות ידידותיים עבור סיוע אווירי קרוב הנמצא בדרכו ליעד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker