אייקאן מתערב בפוליטיקה: "רק טראמפ יכול לשנות את מה שקורה בוושינגטון"

המשקיע המיליארדר קרל אייקאן הביע תמיכה פומבית בטראמפ ותקף את מדיניות הריבית של הבנק הפדרלי ואת קרלי פיורינה

לוגו בלומברג
בלומברג

דונלד טראמפ, שמעוניין לזכות במועמדות הרפובליקאית לנשיאות ארה"ב, הזכיר בעבר כי המשקיע המיליארדר קרל אייקאן קשוי להתמנות לשר האוצר אם יזכה. כעת מחזיר אייקאן טובה לחברו המיליארדר ואומר כי טראמפ הוא המועמד היחיד שיטפל בבעיות הכלכליות והעסקיות.

בסרטון וידאו שעלה אתמול לאתר האינטרנט החדש שלו, מתח אייקאן ביקורת על "חוסר התפקוד בוושינגטון ובחדרי הדירקטוריונים של אמריקה התאגידית" ותקף את הקונגרס האמריקאי על כך שנכשל להעביר רפורמות בתחום ההגירה והמיסוי. הוא תמך בקריאות של טראמפ לחתום על הסכמי מס כדי לעודד לחברות להחזיר רווחים לארה"ב ולהישאר במדינה, להפסיק את הנחות המיסוי לקרנות גידור ומנהלי קרנות. הוא הוסיף גם כי הבנק הפדרלי מאחר בהעלאת הריבית בארה"ב.

"יש סחף לכיוון מישהו כמו דונלד טראמפ, כי אתה רוצה מישהו שלא יהיה חייב טובות לאנשים", אמר אייקאן בווידאו. "לכן אנחנו צריכים נשיא שיכול להזיז את הקונגרס, ואני חושב שדולנד טראמפ יכול לעשות את זה. אני לא מסכים עמו בכמה נושאים, ואני אדבר איתו על כך יותר, אבל זה מה שהמדינה שלנו צריכה – מישהו שיעיר אותה".

צילום: רויטרס

כשנשאל אחר כך אם הוא מביע תמיכה ברורה בטראמפ, השיב אייקאן: "הייתי אומר שזו הבעת תמיכה. אני חושב שכרגע הוא המועמד היחיד שמדבר באופן ברור על הבעיות של המדינה הזו. אני עומד מאחורי טראמפ. אני לא מסכים איתו בכמה נושאים שלא אכנס אליהם עכשיו, אני בטוח שניתן לפתור אותם, אבל הדבר הבסיסי שלו אנחנו זקוקים הוא מישהו שיוכל להניע דברים בקונגרס, ואני חושב שהוא יכול לעשות את זה. אתה צריך מישהו שמבין בעסקים, ואני חושב שהוא מבין בזה".

גם למועמדת קרלי פיורינה ניסיון בעולם העסקי אחרי שכיהנה במשך שש שנים בתפקיד מנכ"לית HP. היחסית בין טראמפ לפיורינה התלהטו במהלך המרוץ למועמדות הרפובליקאית. פיורינה פוטרה מ-HP ב-2005 אחרי שהחברה הציגה תוצאות מאכזבות ואחרי עסקת הרכישה ההרסנית של קומפאק.

"אני באמת לא חושב שיש מישהו אחר שמבין עסקים", הוא אמר. "אפשר לטעון אולי שקרלי פיורינה, אבל אני לא חושב שהיא תוכל לעמוד בבדיקה של מה שקרה ב-HP".

אייקאן גם דחה את הטענות שלפיהן טראמפ רץ רק לצורכי יחסי וכי הוא לא מועמד רציני. הוא אומר כי הכסף והזמן שטראמפ השקיע במרוץ מראים כי הוא רץ לנשיאות אם הוא יזכה במועמדות הרפובליקאית.

"טראמפ אומר שהוא רציני מאוד ואני מאמין לו", אמר אייקאן בראיון לבלומברג. "אני לא יכול לחשוב על אף מועמד אחר שיכול לשנות את מה שקורה כיום בוושינגטון". אייקאן גם התייחס לדברים שאמר טראמפ שלפיהם הוא עשוי למנות אותו לשר האוצר ואמר כי הוא "הוחמא". ואולם הוא הוסיף כי הוא לא יתמנה לתפקיד בגלל "שאני לא קם מוקדם מספיק כדי לקבל את ההזדמנות הזו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker