תביעה נגד קרן הגידור של בועז ויינשטיין: ביצעה מניפולציות כדי למנוע ממשקיעים למשוך את כספם

בתביעה שהוגשה בניו יורק על ידי משקיע בקרן סבא קפיטל נטען כי הקרן ביצעה מניפולציות בערך של נכסים כדי למנוע מאחרים למשוך את כספם וכדי להגן על האינטרסים שלה

סוכנויות הידיעות
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות
בלומברג

משקיע בקרן הגידור סבא קפיטל שבראשה עומד בועז ויינשטיין, הגיש תביעה נגד הקרן בטענה כי ביצעה מניפולציות בערך של נכסים כדי למנוע מאחרים למשוך את כספם מהקרן וכדי להגן על האינטרסים שלה. התביעה הוגשה במנהטן לבית המשפט העליון של מדינת ניו יורק.

ויינשטיין, בן להורים ישראלים שהוכתר בעבר בתור "סוחר האשראי הטוב ביותר בעולם", מתקשה להשיג תשואות חיוביות מאז אמצע שנת 2012 לאחר שבנקים מרכזיים בעולם הורידו את הריביות והגבילו את התנודתיות בשווקים, מצב שמקשה על ניצול פערי מחירים בין ניירות ערך שונים.

בועז ויינשטיין

ויינשטיין, לשעבר המנהל במשותף של מחלקת המסחר העולמי בנגזרי אשראי של הבנק הגרמני דויטשה בנק, ייסד את קרן סבא בשנת 2009 כדי לסחור על פערי מחירים בין הלוואות, אג"ח ונגזרים. הוא רשם ביצועים חזקים בשנתיים וחצי הראשונות, במיוחד בשנת 2010, כאשר הקרן הניבה תשואה של 11%. כעבור שנה, ב-2011, בלטה קרן סבא לטובה כאשר השיגה תשואה של 9.3%, בזמן שמגזר קרנות הגידור ירד בממוצע באותה השנה ב-5% בעקבות משבר החוב באירופה.

עם זאת, החל משנת 2012 החלה נסיגה בביצועי הקרן. סבא סיימה את שנת 2012 עם ירידה של 3.9%, ובשנת 2013 נפלה ב-6.8%. בה בעת, היקף הנכסים שבניהולה התכווץ באתה השנה ל-2.25 מיליארד דולר לעומת שיא של כ-5.5 מיליארד דולר שלוש שנים קודם לכן.

2014 היתה השנה הגרועה ביותר בתולדות הקרן עם ירידה של 11% - הפסד שנתי שלישי ברציפות. ביצועי הקרן בשנה שעברה היו גרועים באופן ניכר מעלייה של 7.3% שרשמו בממוצע קרנות אשראי בשנה שעברה, לפי נתוני בלומברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker