דיווחים בכל העולם: פייסבוק נפלה לרבע שעה - וחזרה לפעול

הקריסה נמשכה כרבע שעה לפני שהרשת החברתית הגדולה בעולם שבה לפעילות

ישראל פישר

גולשים ברשתות חברתיות דיווחו על קשיים להיכנס לפייסבוק ולרשת החברתית אינסטגרם שבבעלותה. החברה עוד לא פירסמה מידע רשמי על התקלה האפשרית. מדיווחים בטוויטר עולה כי הבעיה היתה ככל הנראה עולמית. כעבור רבע שעה דווח כי פייסבוק שבה לפעילות.

באתר דאון דטקטור שעוקב אחרי עומסים ברשתות החברתיות דווח על עומסים חריגים באזור החוף המזרחי בארה"ב ובאזור צרפת. גם באזור החוף המערבי בארה"ב, סעודיה וישראל, נשרמו תקלות בכניסה לרשת החברתית הגדולה בעולם. פרטים בהמשך.

אנשים מתפעלים טלפונים ניידים על רקע הלוגו של פייסבוק
פייסבוקצילום: רויטרס

זו אינה הפעם הראשונה שבה פייסבוק נופלת. בינואר 2015 דווח על בעיות חיבור לרשת החברתית שנמשכו כשעתיים. אז מסרה פייסבוק כי:  "הבעיה נוצרה כתוצאה משינוי שביצענו בתצורת המערכות שלנו ולא כתוצאה מאיזושהי מתקפה של צד שלישי. פעלנו במהירות כדי לפתור את הבעיה, וכעת שני השירותים פעילים ב-100%".

לפני זאת נרשמה תקלה בפייסבוק בספטמבר 2014 למשך כחצי שעה. גם באוקטובר 2013 דווח על נפילה ברשת החברתית כתוצאה מעבודות תחזוקת שרתים.

בינתיים, בטוויטר מתרבים הדיווחים על התקלות תחת ההאשטגים facebook# וגם facebookfail#. הגולשים ברשת מנצלים את ההזדמנות כדי לצחוק על הרשת החברתית הגדולה בעולם ותוהים: האם זה סוף העולם בלי פייסבוק?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker