קריסת מחירי הנפט והגז בעולם עלולה לגרום לביטול פרויקטים בשווי 1.5 טריליון דולר

חברות אנרגיה כבר צמצמו ב-220 מיליארד דולר את ההשקעות המתוכננות לשנה הנוכחית ול-2016, וביטלו עשרות פרויקטים שהפכו ללא כלכליים, לפי חברת המחקר ווד מקנזי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

נפילת מחירי האנרגיה מעמידה בסכנה פרויקטים חדשים של חברות נפט וגז טבעי בעולם המוערכים בשווי כולל של 1.5 טריליון דולר, לפי דו"ח של חברת המחקר ווד מקנזי.

"בנוסף לצמצום הפעילות בצפון אמריקה, נדחו 46 פרויקטים בעולם כתוצאה מנפילת מחיר הנפט", אמר ג'יימס ווב, מנהל מחקר תחום חיפוש והפקת נפט וגז טבעי של ווד מקנזי. לפי הדו"ח שפורסם היום, פרויקטים מתוכננים רבים יבוטלו מכיוון שהם אינם כלכליים ברמת מחירים של פחות מ-50 דולר לחבית נפט.

חברות נפט וגז טבעי כבר צמצמו את השקעותיהן המתוכננות לשנה הנוכחית ולשנה הבאה ב-220 מיליארד דולר, לעומת ההשקעות המתוכננות בתחזית ווד מקנזי מלפני תחילת קריסת מחירי האנרגיה בשנת 2014. עם זאת, ווד מקנזי הזהירה כי לא די בקיצוצים אלו, וכי צפוי ביטולן של השקעות מתוכננות רבות נוספות.  

הסיבה נעוצה בכך שהחברות עתידות להצליח לבצע בפועל רק מחצית מהקיצוץ המתוכנן של 20%-30% בהוצאות שאותו הן מקוות להשיג על ידי צמצום התשלומים לקבלני משנה וחברות המספקות שירותים למגזר האנרגיה.

שדה נפט בארה"בצילום: בלומברג

לפי מקנזי, רק שישה פרויקטים חדשה צפויים לצאת לפועל בעולם השנה, וכ-10 בלבד בשנת 2016 - בהשוואה לממוצע של 40-50 פרויקטים חדשים בשנה לפני קריסת מחירי האנרגיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker