מייקל ג'ורדן מרוויח כעת מחסויות בשנה יותר משהשתכר בכל 15 שנותיו ככדורסלן

הכנסותיו של כוכב שיקגו בולס לשעבר מהסכמי חסות ותמלוגים של מותג הנעליים אייר ג'ורדן הסתכמו ב-100 מיליון דולר בשנה שעברה

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

הכדורסלן האגדי מייקל ג'ורדן, שפרש ממשחק פעיל לפני יותר מעשור, מרוויח כעת מדי שנה מחסויות סכום גדול יותר מהשתכר במהלך כל 15 שנותיו כשחקן כדורסל.

הכנסותיו של ג'ורדן - שזכה עם קבוצת שיקגו בולס בשש אליפויות NBA במהלך שנות התשעים ונחשב לשחקן הכדורסל הגדול בהיסטוריה - הסתכמו בשנת 2014 ב-100 מיליון דולר, הודות להסכמי חסות ותשלומי תמלוגים ממותג הנעליים המצליח אייר ג'ורדן, דיווח המגזין "פורבס".

סכום זה מציב את ג'ורדן במקום השלישי ברשימת הספורטאים בעלי השכר הגבוה בעולם, אחרי המתאגרפים פלויד מייוות'ר ומני פאקיאו. זהו גם הסכום הגבוה ביותר שהשתכר מעולם ספורטאי כלשהו, פעיל או שאינו פעיל, מהסכמי חסות בשנה.

שכרו של ג'ורדן כשחקן כדורסל הסתכם ב-94 מיליון דולר במהלך כל הקריירה שלו, ללא התאמה לאינפלציה. עם זאת, בהתאמה לאינפלציה שכרו כשחקן מתורגם לכ-145 מיליון דולר במונחים של ימינו.

אייר ג'ורדן מוזהבותצילום: טוויטר

ג'ורדן, בן 52, הפך בשנה שעברה למיליארדר בין השאר הודות להחזקות של כ-90% בקבוצת ה-NBA שרלוט הורנטס, לפי המגזין "פורבס". באותה עת, העריך המגזין את שווי שרלוט הורנטס ביותר מ-600 מיליון דולר, מלבד הונו האישי של ג'ורדן שהוערך ב-650 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ