כניסה בסטייל

הגיעה בטנק לבית ראש ממשלת בריטניה כדי למחות על קידוחי נפט

מעצבת האופנה ויויאן וסטווד הגיעה לביתו של דיוויד קמרון כדי למחות על השיטה השנויה במחלוקת של הפקת גז מפצלים, בטענה כי הוא מפגיז את אזרחיו בכימיקלים מסוכנים

לוגו גרדיאן
גרדיאן
לוגו גרדיאן
גרדיאן

מעצבת האופנה הבריטית ויויאן וסטווד נסעה על טנק לביתו של דיוויד קמרון במחוז ההצבעה שלו, במחאה נגד הפקת נפט וגז מפצלים. מעצבת האופנה התייצבה בעמדת הירי בצריח הטנק בדרכו ברחובות ויטני לביתו של ראש הממשלה בצ'דלינגטון אוקספורדשייר, לביצוע "המתקפה הכימית" המזוייפת ביום שישי. קמרון היה בלידס בעת המחאה.

היא אמרה: קמרון האשים מנהיגים זרים כמו נשיא לוב קדאפי ונשיא סוריה אסד בשימוש לכאורה בנשק כימי על אזרחיהם שלהם, כהצדקה לשינוי המשטר במדינות אתה. "אך הוא עושה בדיוק את זה בבריטניה באמצעות שימוש בכימיקלים  מסכני חיים המשמשים לשבירה הידראולית על אנשיו שלו, בניגוד להמלצת המדען הראשי שלו. הגיע הזמן לשינוי משטר בבריטניה. קמרון מתכנן לאלץ משקי בית לוותר על אדמותיהם ולסבול שבירה הידראולית מתחת לבתיהם. לבריטים אין ברירה אלא להשיב מלחמה", אמרה וסטווד, בהתייחסה לשיטה בה מפיקים נפט וגז מפצלים.

המחאה הייתה בתגובה להכרזת הממשל בחודש שעבר, לפיה הוא יציע רשיונות להפקת נפט מפצלים ב-27 מקומות ביורקשייר, וצפון מערב אנגליה ובמידלנדס. וסטווד יצאה נגד ההחלטה בטענה כי היא אינה דמוקרטית, ואמרה כי קמרון אשם בניסיון לזרוק את הזבל בחצר של השכנים – שכן חס על מחוז הבחירה של עצמו מהשיטה השנויה במחלוקת להפקת גז ממעמקי הקרקע.

ויויאן וסטווד מסתערת על ביתו של דיוויד קמרון בטנק

שבירה הידראולית כרוכה והפגזת הפצלים בתערובת של מים, חול וכימיקלים הפותחת חרכים באבן ומשחררת בועות גז טבעי הלכודות בה, אותן ניתן לאסוף על פני הקרקע. חלק מפעילות זו בארה"ב נקשרה בזיהום אוויר, ובבריטניה היא גרמה לרעידות אדמה קלות, אך תומכיה טוענים כי היא תיצור מקור גז מקומי עבור בריטניה.

וסטווד היא מעצבת האופנה הנחשבת למי שהכניסה את אופנת הפאנק למיינסטרים, בין היתר הודות לעיצוב הבגדים ללהקת סקס פיסטולס.

ויויאן וסטווד בהפגנה נגד הפקת גז מפצלים מול ביתו של דיוויד קמרוןצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker