מת צ'רלס חלק, מבכירי ענקית ניהול הקרנות בלאקרוק ואחד היהודים הבכירים בעולם הפיננסי

חלק, שנולד בתל אביב ב-1964, היה העובד הראשון בבלאקרוק והקים את מערכת ניהול הסיכונים הידועה שלה אלדין; הוא מת השבוע בניו יורק ממחלת הסרטן

בלומברג וניו יורק טיימס
בלומברג וניו יורק טיימס

צ'רלס (צ'רלי) חלק, שהיה העובד הראשון של ענקית הקרנות בלאקרוק, הגה את פלטפורמת ניהול ההשקעות הידועה שלה והקים את חטיבת הייעוץ שלה, מת בשבוע שעבר בניו יורק מסרטן המעי הגס, בגיל 50. דובר בלאקרוק בריאן בידס אמר כי חלק מת ביום רביעי מהמחלה, שאובחנה לראשונה לפני כ-4 שנים. הוא הותיר מאחוריו אשה ושלושה ילדים.

חלק עבד 27 שנים בבלאקרוק, חברת ניהול הכספים הגדולה בעולם, ומונה לתפקיד נשיא משותף של החברה באפריל 2014, יחד עם רוב קפיטו. "צ'רלי לא היה רק שותפי במשך שנים רבות, כי אם חבר נאמן ומוערך", אמר לורנס פינק, יו"ר ומנכ"ל בלאקרוק, בהצהרה. "הוא היה איש חזון שגילם את תרבות החברה והיה באמת הלב והנשמה של בלאקרוק". למרות המחלה והטיפולים, חלק המשיך להגיע למשרדי בלאקרוק במנהטן.

צ'רלס חלקצילום: New York Social Diary

בתקופתו בבלאקרוק, חלק ייסד את פעילות הייעוץ של החברה, המספקת את מערכת ההשקעות אלדן ושירותי ייעוץ אחרים למוסדות פיננסיים. הוא גם היה סמנכ"ל התפעול של החברה, והוביל את שילוב פעילות ניהול הנכסים של ברקליס לאחר שנרכשה על ידי בלאקרוק. נכון לסוף יוני, לבלאקרוק היו נכסים מנוהלים בשווי 4.72 טריליון דולר.

צ'רלס שאול חלק נולד ב-20 באוקטובר 1964 בתל אביב, והוא עבר למנילה בגיל 3. הוא התחנך בבית הספר הבינלאומי מנילה בטגיג סיטי בפיליפינים. הוא סיים תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המחשב באוניברסיטת ברנדיס במסצ'וסטס ב-1986.

הוא עבד בקבוצת המשכנתאות בחברת פירסט בוסטון בטרם הצטרף לבלאקרוק ב-1988, כעובד הראשון שלה, בהצטרפו ל-8 השותפים בחברה. הוא רכש את שרת המחשבים הראשון של החברה, אותו דחף בין מקרר למכונת קפה בחדר היחיד במשרדי החברה, לפי הצהרת החברה.

הוא המשיך ובנה את התשתית הטכנולוגית של בלאקרוק, כולל צוות של כ-2,000 מתכנתים, עובדי דאטה אנליסיס ומתכנני מודלים, התומכים במערכת אלדין. לבלאקרוק יש כיום יותר מ-12 אלף עובדים. ב-2009, חלק מונה לסמנכ"ל התפעול.

אלדין הפכה למערכת העצבים המרכזית של בלאקרוק, המחברת בין פעילויות המסחר, ניהול הסיכונים והתקשורת של החברה. הקמתה היתה צעד חדשני, מכיוון שמרבית חברות ניהול הקרנות, בניגוד לבנקי השקעות, לא החזיקו בפעילות טכנולוגית מתוחכמת. אך חלק ופינק, שהכירו בפירסט בוסטון, היו בעלי חזון של מערכת ניהול סיכונים מוטמעת שתהיה ייחודית לבלאקרוק ותבטיח כי סוחרי ומשקיעי החברה עובדים כולם לפי אותו ספר כללים בקבלת החלטות השקעה. כיום, יותר מ-70 חברות פיננסיות בעולם משתמשות באלדין.

בלאקרוק סולושנס, חטיבת הייעוץ שהקים חלק בשנת 2000, הפכה ליועצת מרכזית למשרד האוצר האמריקאי ולבנק הפדרלי בעת המשבר הפיננסי ב-2008 וב-2009.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ