מארוול חשפה חקירה חשבונאיות; שווי חברת השבבים נחתך במיליארד ד' בוול סטריט

החברה האמריקאית, שמעסיקה כאלף עובדים בישראל, פתחה בחקירה פנימית הנוגעת לרישום כ-8% מהכנסותיה; הזהירה כי תרשום הפסד רבעוני של 382 מיליון דולר - אנליסטים צפו רווח

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת השבבים האמריקאית מארוול, המעסיקה כאלף עובדים בישראל, חשפה היום כי פתחה בחקירה חשבונאית פנימית הנוגעת לרישום הכנסות, והזהירה כי תרשום הפסד ברבעון השני של השנה. בעקבות ההודעה צוללת המניה בוול סטריט בקרוב ל-20% - הנפילה היומית החדה ביותר זה תשע שנים - וחותכת את שווי השוק של החברה ביותר ממיליארד דולר.

"החקירה כוללת בדיקה של רישום הכנסות מסוימות ברבעון השני ועניינים שנוגעים לשאלה האם סגנון הפעולה של ההנהלה הבכירה באותה התקופה יצר זרימה חופשית של מידע ותקשורת לקביעת טון שיבטיח אקלים בקרה יעיל", נאמר במסמכים שהגישה החברה לרשות ני"ע בארה"ב (SEC).

מארוול ציינה כי החקירה מתמקדת בכ-7%-8% מההכנסות ברבעון, ואשר על סמך נתוני בקשות הלקוחות המקוריים, היו אמורות להתקבל ברבעון השלישי של השנה.

נתונים כספיים ראשוניים שפירסמה החברה היום הראו כי מארוול רשמה ברבעון הכספים שהסתיים בתחילת אוגוסט הפסד של 382 מיליון דולר, או הפסד של 74 סנט למניה, לעומת רווח של 139 מיליון דולר, או רווח של 27 סנט למניה, בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. אנליסטים צפו רווח של 15 מיליון דולר, או רווח של 2 סנט למניה, ברבעון האחרון.

צילום: בלומברג

הנתונים הראשוניים של מארוול גם הצביעו על הכנסות רבעוניות של 711 מיליון דולר - נפילה של 26% לעומת הרבעון המקביל ופחות מתחזית האנליסטים להכנסות של 722 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום