סין לארה"ב: תפסיקו סתם להאשים אותנו במתקפות סייבר

אתמול האשים בכיר במודיעין האמריקאי את סין במתקפות סייבר נגד יעדים אמריקאים. היום סין הגיבה בזעם ואמרה כי מדובר ב"האשמות חסרות בסיס"

לוגו רויטרס
רויטרס

סין הגיבה היום בזעם לדברים שאמר בכיר במודיעין האמריקאי שלפיהם יש להגביר את אבטחת הסייבר מול הסינים. לפי גורמים בסין, על ארה"ב להפסיק עם "ההאשמות חסרות הבסיס האלה".

ראש המועצה למודיעין לאומי, ג'יימס קלאפר, אמר כי ארה"ב חייבת לחזק את הגנת הסייבר נגד האקרים סינים המנסים לפגוע בשורה של יעדים אמריקאיים, ולהעלות את המחיר שסין תשלם על תמיכה בפעילויות כאלה. דבריו של קלאפר מוסיפים לחץ על בייג'ין כמה שבועות לפני ביקורו של נשיא סין, שי ג'ינגפינג, בארה"ב.

סין דוחה בעקביות את האישומים על מעורבותה בפריצות סייבר ואומרת כי גם היא קורבן. "הגברת הגנות הסייבר צריכה להיעשות בשיתוף פעולה ולא להיות מקור למחלוקת בין סין לארה"ב, אמר דובר משרד החוץ הסיני, הונג ליי.

מרכז סייבר ממשלתי בארה"בצילום: אי–פי

"אנחנו מקווים כי ארה"ב תפסיק עם המתקפות חסרות הבסיס נגד סין ותתחיל בדיאלוג המבוסס על כבוד הדדי, כדי שנבנה ביחד מרחב סייבר שליו, מאובטח, פתוח ומפרה".

ממשל אובמה שוקל להטיל סנקציות ממוקדות נגד אזרחים בסין וחברות במדינה בגלל מתקפות סייבר נגד מטרות מסחריות בארה"ב, כך טענו כמה גורמים רשמיים בארה"ב. לפי נתונים רשמיים בארה"ב, האקרים סינים היו מעורבים השנה בפריצות נרחבות בארה"ב.

בעיתון הסיני שמנוהל על ידי הממשל, "צ'יינה דיילי", אמר היום בראיון חבר מועצת המדינה כי סין וארה"ב יכולות לשתף פעולה ולעבוד עם מדינות נוספות על חוקים לאבטחת סייבר עולמית ברוח של כבוד. "סין וארה"ב יכולות להפוך למעשה את נושא אבטחת הסייבר למקור לשיתוף פעולה", אמר בראיון, יאנג ג'יהצ'י.

"אנחנו מקווים כי סין, ארה"ב ומדינות אחרות יוכלו לעבוד ביחד כדי להניח בסיס לחוקים לאבטחת סייבר בזירה הבינלאומית ברוח של כבוד הדדי, שוויון וטובה הדדית", אמר יאנג.

הוא הוסיף, כפי שבכירים סינים אומרים לעתים קרובות, כי סין היא קורבן בעצמה לפריצות ואמר כי יש לחקור את המקרים "על בסיס עובדות מוצקות". דבריו לא נאמרו בתגובה ישירה לקלאפר.

בנוגע למחלוקת בין ארה"ב לסין על טענות לשליטה טריטוריאלית בים סין הדרומי, אמר יאנג כי הוא מקווה שארה"ב לא תתערב בסכסוך כי היא לא חלק ממנו. ואולם הוא הוסיף כי "חשוב ששתי המדינות ישמרו על קשר קרוב, גם אם יש להן תפישות ועמדות שונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker