אילון מאסק: "כדי להפוך את מאדים לראוי למגורי אדם - צריך להטיל עליו פצצות אטום"

היזם המיליארדר התראיין בתוכניתו החדשה של סטיבן קולבר, אשר השווה אותו תחילה למיליונר הבדיוני טוני סטרק מסרטי "איירון מן", אך בהמשך הטיח בו שהוא למעשה נבל-על

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

היזם המיליארדר אילון מאסק, מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות טסלה וחברת החלל ספייס X שהביע לא פעם את רצונו לקדם התיישבות בני אדם בכוכבים אחרים, הציע להטיל פצצות גרעיניות על מאדים כדי להפוך אותו לראוי למגורים אנושיים, בראיון בתוכנית הטלוויזיה החדשה של סטיבן קולבר, "לייט שואו".

מאסק - אשר הצליח בתחילת הראיון להתעלם באלגנטיות מהשוואה שערך קולבר בינו לבין ממציא הטכנולוגיה המיליונר הבדיוני טוני סטרק (שהוא גם גיבור-העל "איירון מן") - הודה כי התנאים כיום במאדים אינם מתאימים להתיישבות אנושית, בין השאר בגלל הטמפרטורות הנמוכות.

"מאדים הוא כוכב לכת שדורש שיפוץ", אמר מאסק. "בשלב ראשון יצטרכו לחיות תחת כיפות שקופות, אבל בסופו של דבר אפשר יהיה להפוך את מאדים לדומה לכדור הארץ".

"איך אפשר לעשות זאת?", שאל בפליאה קולבר. "פשוט צריך לחמם אותו. יש דרך מהירה לעשות זאת, ודרך איטית. הדרך המהירה היא להטיל פצצות תרמו-גרעיניות על הקטבים, והדרך האיטית תהיה לשחרר גזי חממה במשך שנים, כפי שאנחנו עושים בכדור הארץ", ענה מאסק.

"אתה נבל-על!", הטיח בתגובה קולבר במאסק. "סופרמן לא אומר 'בוא נטיל פצצות אטום'. ככה מדבר לקס לותור!".

מאסק נשאל בראיון גם על ספייס X, ואמר כי חברת החלל שייסד תוכל להטיס אנסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית בתוך שנתיים שלוש. נכון להיום, משגר הלוויינים והחלליות פלקון של ספייס X נושא רק מטענים לתחנת החלל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker