אנשי עסקים בכירים וכלכלנים - ברשימת יעדי החיסול החדשה של אל-קאעידה

הרשימה שפירסם ארגון הטרור כוללת 10 אנשי עסקים וכלכלנים בכירים בארה"ב בהם גם בן ברננקי ולארי אליסון; הכלכלן חתן פרס נובל רוברט שילר: "למה אני ברשימה? אני מחבב מוסלמים"

סוכנויות הידיעות

מגזין האינטרנט בשפה האנגלית "אינספייר" שמוציא לאור ארגון אל-קאעידה החליט לציין את יום השנה ה-14 למתקפות ה-11 בספטמבר בפרסום רשימת חיסול הכוללת 10 אנשי עסקים וכלכלנים בכירים בארה"ב, שבחייהם ממליץ המגזין לקוראיו להתנקש.

הרשימה כוללת מיליארדרים בהם המשקיע האגדי וורן באפט, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, ראש העיר לשעבר של ניו יורק, מייקל בלומברג, וכן יהודים-אמריקאים כמו לארי אליסון (מייסד ומנכ"ל ענקית התוכנה אורקל) ואיל ההימורים שלדון אדלסון, שבבעלותו העיתון "ישראל היום".

רשימת החיסול כוללת גם כלכלנים בכירים כמו יו"ר הבנק הפדרלי לשעבר, בן ברננקי (אם כי לא את מחליפתו בתפקיד, ג'נט ילן) והכלכלן חתן פרס נובל רוברט שילר מאוניברסיטת ייל, אשר אמר בתגובה כי הוא המום מכך שנכלל ברשימה.

"למה אני? אני לא רם-מעלה. למה הכניסו אותי?", שאל שילר. "בדיוק חזרתי מאיסטנבול שם השתתפתי בפורום פיננסי איסלמי, במסגרת פסגת ג'י-20. ציטטתי שם את מוחמד. אני רוחש חיבה לקהילה המוסלמית", אמר.

רוברט שילרצילום: בלומברג

הגיליון החדש של המגזין הציג צילומים בעיצוב מוכתם דם של יעדי החיסול, והכריז כי מטרת רשימת החיסול היא לשבש את "התאוששות כלכלת אמריקה". המגזין גם המליץ על מספר דרכים לביצוע ההתנקשויות, החל מהסתננות למשרדיהם של היעדים ודקירתם למוות בסכין, וכלה במתקפות מתואמות של מספר אנשים חמושים בנשק חם כפי שאירע בפיגוע במשרדי המגזין הסאטירי הצרפתי "שרלי הבדו" בפריז בתחילת השנה. מאמר נוסף בגיליון החדש כולל מדריך המסביר כיצד להרכיב רימון יד באופן עצמאי.

רוצה לצאת מהרשימה? תפרסם גינוי לישראל

עוד נאמר בכתבה כי אם "האישים הכלכליים" ו"היזמים ובעלי החברות העשירים" שנכללים ברשימה רוצים ששמם יוסר מרשימת החיסול, כל שעליהם לעשות הוא למשוך את כל כספם מבנקים בארה"ב, להשקיע את הונם מחוץ לגבולות ארה"ב, ויצהירו כי אינם תומכים בישראל.

התוכן במגזין "אינספייר" (Inspire - לעורר השראה באנגלית) מיועד בעיקר למטרות תעמולה, אולם גם מילא בעבר תפקיד בפעולות טרור שהוצאו לפועל. "יש ראיות משכנעות לכך שג'יהאדיסטים אמריקאים שהיו אחראים לפיגוע במרתון בוסטון ולפעולות טרור מתוכננות אחרות שנמנעו, ראו במגזין מקור להכוונה לגבי יעדי המתקפה הרצויים - ואף שעו להמלצות הלכה למעשה", אמר אנליסט הטרור אוון קולמן לחדשות רשת הטלוויזיה האמריקאית NBC.

בשנת 2013 פירסם המגזין רשימת חיסול של 10 אישים שנודעו בביקורתם נגד האיסלם, הקוראן והנביא מוחמד, אשר כללה בין השאר את עורך "שרלי הבדו", סטפן שרבונייה, שנרצח במתקפת הטרור במשרדי המגזין בפריז בינואר השנה. חודשיים לאחר הפיגוע בפריז, איש נוסף שנכלל ברשימת החיסול - הקריקטוריסט השוודי לארס וילקס שהתפרסם בשל איור פרי עטו המציג את מוחמד ככלב - הצליח לשרוד ניסיון התנקשות בדנמרק.

הגיליון הראשון של מגזין "אינספייר" שיצא לאור בשנת 2010, הכיל כתבה שנשאה את הכותרת "איך להכין פצצה במטבח של אמא שלך", ואשר תיארה בפירוט, שלב אחר שלב ובליווי איורים, כיצד להרכיב פצצה מחומרים ביתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker