היום תקיים אפל ארוע השקה - למה ניתן לצפות?

אייפון חדש, פתיחת אפל טי-וי למפתחי אפליקציות חיצוניים ואולי גם דגמים חדשים לאייפד, עשויים לרכז עניין בארוע היום ■ אפל צריכה להוכיח את עצמה לאחר דו"חות מאכזבים בקיץ

מיכל רמתי
מיכל רמתי

הערב יתקיים אחד הארועים השנתיים החשובים של עולם הסמטארפונים: אפל צפויה להשיק דגמי אייפון חדשים. הארוע של אפל לרוב זוכה לסיקור ועניין נרחב, בין היתר כי האייפון של אפל הוא הדגם המצליח בשוק הסמארטפונים, ונחשב לקובע סטנדרטים בענף. עבור אפל, זהו אחד הארועים החשובים של השנה, אותו היא מנצלת גם לחשיפת מוצרים ושירותים חדשים אחרים ומעניקה לרוב גם זמן במה למפתחי אפליקציות נבחרים. משתמשים ומפתחים מקבלים הזדמנות לראות מה טומן בחובו הדגם הבא של המכשיר, והמוזמנים זוכים גם בהזדמנות לשחק עם המכשירים החדשים ולקבל רושם ראשוני מתפקודו.

השנה הארוע חשוב במיוחד, לאחר שאפל פרסמה בקיץ דו"חות שאכזבו את המשקיעים והפילו את מחיר המניה. אחת הסיבות לכך הייתה אכזבה ממכירות האייפון, ולכן חשוב לאפל כי השקת מכשירי האייפון החדשים תזכה לביקורות חיוביות. עם זאת, המכירות בהשקה היו מכירות שיא לאפל, ויתכן כי ברבעון שעבר נרשמה ירידה במכירות המכשירים כיוון שחלק מהמשתמשים מחכים להשקת הדגמים החדשים. סיבה נוספת הייתה היעדר נתוני המכירות של הקטגוריה החדשה ביותר של אפל, אפל ווטש. לפי הערכות, המכירות של השעון החכם של אפל לא היו מרהיבות עד כה.

טים קוק, מנכ"ל אפל
טים קוק, מנכ"ל אפלצילום: רויטרס

למה ניתן לצפות בארוע השנה?

אייפון

השקת אייפון 6 בשנה שעברה היתה שינוי משמעותי מהכיוון של אפל עד אז, עם שני מכשירים גדולים מהרגיל עבור אפל והשקת מערכת הפעלה חדשה. השנה צפויים השינויים להיות מינוריים יותר: צורת המכשירים תהיה ככל הנראה דומה לדגמי אייפון 6, אך המעבד והמצלמות ישודרגו – בעיקר המצלמה הקדמית, שצפויה לעלות מ-1.2 מגה פיקסל ל-5. לא ידוע מה יהיה גודל המכשיר, אך השמועות אומרות כי יתכן והאייפון יגיע גם בצבע חדש – ורוד מתכתי, נוסף על הצבעים הקיימים: לבן, אפור ומוזהב. המכשיר עשוי לכלול מאפיין שנכלל לראשונה באפל ווטש: Force Touch, חיישנים המאפשרים למכשיר לזהות מידות לחץ שונות על המסך כדי להפעיל פונקציות שונות.

לאחר השקת אייפון 6, היו ביקורות רבות על כך שהמכשיר מתעקם בקלות מדי, ויכול להתעקם מנשיאה בכיס המכנסיים. אתר MacRumors ביצע בדיקת כיפוף, ודיווח כי אפל משתמשת כעת בסגסוגת חזקה יותר ועמידה יותר כדי להפחית בעיה זו.

אייפד

לא ברור האם אפל תשיק גם טאבלט חדש בארוע – בעבר היא הפרידה בין השקות של אייפון ושל אייפד. אך השמועות הן שהיא צפויה לחשוף אייפד גדול יותר בארוע, שיתקרב לממדים של לפטופ. מכירות האייפד נמצאות בירידה, ואפל מנסה להתמקד בלקוחות עסקיים לבלימתה. במקביל החברה עשויה להשיק גם אייפד מיני חדש.

אפליקציות לאפל TV

רבים מצפים כי אפל תפתח רשמית את ממיר הטלוויזיה שלה למפתחים חיצוניים, כדי להעשיר את האפליקציות שלו, ולקדמו ביחס לממירי המתחרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker