אובר מסתערת על סין: תחדור ל-100 ערים במדינה בשוק נסיעות של טריליון דולר

אובר, שתשקיע 1 מיליארד דולר בסין השנה, תתמודד מול תחרות עזה בשוק הנסיעות מבוסס האפליקציות ומול תקנות חדשות שיוטלו על הענף בהמשך השנה

בלומברג
סוכנויות הידיעות

אפליקציית הנסיעות אובר, שנוקטת אסטרטגיית התרחבות אגרסיבית בעולם ומתמודדת עם מאבקים משפטיים במדינות שונות, עומדת להסתער בשנה הקרובה על השוק הסיני, עם חדירה ל-100 ערים חדשות.

מנכ"ל אובר, טראוויס קלאניק, הודיע על המהלך באירוע בבייג'ין שהופק על ידי אחד המשקיעים הסינים הגדולים של החברה - ענקית האינטרנט באידו. אובר כבר פועלת ב-20 ערים בסין. קלאניק מסר כי אובר גדלה בתשעת החודשים האחרונים בסין מנתח שוק מזערי של 1% ל-30%-35%.

אולם אובר ניצבת בסין מול תחרות עזה בשוק הנסיעות מבוסס האפליקציות ומול תקנות חדשות שיוטלו על הענף בהמשך השנה. היום דווח כי דידי קואדידי, המתחרה הסינית של אובר, גייסה עוד 3 מיליארד דולר ממשקיעים, יותר מסכום היעד, לפי בלומברג. סכום הגיוס משקף לחברה שווי שוק של 16.5 מיליארד דולר, לעומת 15 מיליארד דולר ביולי. שוויה של אובר מוערך כיום בכ-50 מיליארד דולר - הסטארט אפ הגדול בעולם במונחי שווי שוק.

צילום: רויטרס

שתי החברות נמצאות במירוץ על נתח השוק הסיני ומציעות תמריצים והטבות כדי למשוך נהגים ונוסעים. אובר הודיעה כי בכוונתה להשקיע מיליארד דולר השנה בסין, בעוד שדידי קואדידי הודיעה שתעניק הטבות לנוסעים בשווי של 161 מיליון דולר.

הביקוש להזמנת נסיעות באפליקציות עלה לאחר שנוסעים המתוסכלים משירותי המוניות ברחובות פנו לשירותים מבוססי אפליקציות. שוק הנסיעות הסיני מוערך בטריליון דולר במדינה המאוכלסת ביותר בעולם.

הפגנה של נהגי מוניות בפריז נגד אובר, יוניצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker