הימור כושל: 888 של שקד ובן יצחק הפסידה בקרב ההשתלטות על Bwin

בתום מאבק הצעות רכש בן חמישה חודשים ומחלוקת קשה בדירקטוריון ובקרב בעלי המניות, הכריע חברת ההימורים המקוונים בעד ההצעה המתחרה של GVC; יו"ר 888: "העסקה אולי היתה יכולה לשנות את פני החברה, אבל הסיכון היה גדול מדי"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

חברת ההימורים המקוונים 888 הולדינגס שבבעלות אבי שקד ומשפחת בן יצחק הפסידה בקרב השתלטות בן חמישה חודשים על רכישת חברת ההימורים המקוונים Bwin.party. זאת לאחר שדירקטוריון Bwin הודיע היום על העתקת המלצתו לקבלת הצעת הרכש של 888 לטובת קבלת הצעת הרכש המתחרה בסך 1.1 מיליארד ליש"ט (1.67 מיליארד דולר) שהגישה GVC, שבבעלותה אתר ההימורים ספורטינגבט.

העיתון "פייננשל טיימס" דיווח כי הן 888 והן GVC הגישו הצעות סופיות בסוף שבוע שעבר, אולם בדירקטוריון Bwin התגלעה מחלוקת סביב איזו הצעה לקבל. על כן הוחלט בדירקטוריון לבדוק בחשאי את עמדות בעלי מניות החברה, אולם גם כאן התברר כי הדעות חלוקות באופן שווה. בסופו של דבר, בלחץ בעלי מניות הבולטים הנס אנדרוש והנדרסון גלובל, המחזיקים יחד ביותר מ-9% ממניות Bwin, הוכרע הכף לטובת הצעת GVC.

מחיר הצעת הרכש של GVC משקף פרמיה של 45% על מחיר הסגירה של מניית Bwin ב-14 במאי, יום לפני שהחברה הודיעה על ניהול מגעים למכירתה. הצעת GVC גם גבוהה ב-13% מהצעתה המשופרת של 888.

באמצע חודש יולי עוד נראה היה כי , אולם לקראת סופו של אותו חודש, .

משרדי 888 בהרצליה פיתוחצילום: עופר וקנין

בעקבות הודעתה היום של Bwin על קבלת הצעת GVC, מסרה 888 כי אינה יכולה לשפר יותר את הצעתה. "יתכן שזו עסקה שהיתה יכולה לשנות את פני החברה, אבל הסיכונים היו גדולים מדי", אמר יו"ר 888, בריאן מטינגלי. "בדקנו והרצנו כמה מודלים כמה פעמים ועדיין חששנו".

קונסולידציה במגזר

קרב ההשתלטות הממושך שניהלו 888 ו-GVC על רכישת Bwin בא על רקע קדחת מיזוגים ורכישות במגזר ההימורים המקוונים. GVC כבר נטלה חלק בתהליך הקונסולידציה שעובר על המגזר לאחר שבשנת 2013 רכשה יחד עם חברת ויליאם היל את חברת ההימורים ספורטינגבט. בתחילת השנה היתה 888 עצמה יעד להצעת רכש של ויליאם היל, אך המגעים קרסו היות שב-888 סברו כי המחיר שהוצע נמוך מדי.

המיזוגים והרכישות במגזר נובעים הן מהצמיחה בענף והן מהידוק הרגולציה עליו. יתר על כן, הקונסולידציה אינה מוגבלת רק להימורים מקוונים. חברות ההימורים המסורתיות לדברוקס וקורל גרופ הסכימו בחודש יולי על מיזוג שתכליתו לסייע להן להתמודד מול התחרות הגוברת מצד חברות הימורים מקוונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker