מלחמת הסייבר: ממשל אובמה שוקל להטיל סנקציות על חברות סיניות בעקבות פריצות האקרים

גורמים בממשל האמריקאי אמרו כי סין היא החשודה המרכזית בפריצת הסייבר המסיבית לסוכנות פדרלית שמחזיקה ברשומות של מיליוני עובדי ממשל, במטרה לגייס אותם כמרגלים

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

הבית הלבן שוקל להטיל סנקציות על חברות ואזרחים בסין שהוא סבור שהפיקו תועלת מפריצות סייבר סיניות, שהשיגו מידע סודי של סחר אמריקאי. כך דיווח "וושינגטון פוסט" ביום ראשון.

העיתון ציטט בעילום שם כמה גורמים בממשל אובמה וציין כי החלטה סופית לגבי הטלת סנקציות צפויה בקרוב, ככל הנראה בשבועיים הקרובים. חשדות כי האקרים סיניים עומדים מאחורי סדרה של פריצות סייבר בארה"ב היו לרועץ ביחסים בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם, בזמן שנשיא סין שי ג'ינפינג מתכונן לביקורו הראשון בארה"ב בחודש הבא.

גורמים בממשל אובמה אמרו כי סין היא החשודה המרכזית בפריצת הסייבר המסיבית לסוכנות פדרלית אמריקאית שמחזיקה ברשומות של לפחות 4.2 מיליון עובדי ממשל בהווה ובעבר. סין הכחישה כל מעורבות.

הנשיא שי ג'ינפינג מקבל את פניו של אובמה בבייג'יןצילום: אי־פי

גורמי ממשל ומומחי סייבר אמריקאים אומרים שהאקרים סיניים עושים שימוש בטקטיקות הייטק כדי לבנות מאגרי נתונים מסיביים שניתן יהיה להשתמש בהם למטרות ריגול כמו הפעלת סוכנים או קבלת גישה לנתונים מאובטחים ברשתות תקשורת אחרות.

נציג של הבית הלבן לא סיפק תגובה מיידית לדיווח. מחלקת המדינה לא השיבה מיידית לבקשת תגובה.

בכיר בממשל האמריקאי אמר בתגובה לפניית רויטרס כי הנשיא ברק אובמה חתם על צו נשיאותי מוקדם יותר השנה, המאפשר שימוש בסנקציות כלכליות נגד האקרים. אובמה ציין אז כי הממשל "מגבש אסטרטגיה ברורה כדי להתמודד עם גורמים כאלה". הבכיר אמר כי האסטרטגיה הזאת כוללת "אמצעים דיפלומטיים, כלים של מדיניות סחר, מנגנוני אכיפת חוק, והטלת סנקציות על אזרחים או חברות שמעורבות בפעילות סייבר זדונית ומשמעותית".

"וושינגטון פוסט" ציטט גורם בממשל שאמר כי האופציה להטיל הסנקציות "שולחת איתות לבייג'ין שהממשל מתכוון להתחיל להילחם חזרה בריגול כלכלי, ומאותתת לשוק הפרטי שאנחנו בצד שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ