האורנגאוטן שהפך למגיש הטלוויזיה עם השכר הגבוה בבריטניה

ג'רמי קלרקסון, מגיש "טופ גיר" לשעבר שמכונה גם האורנגאוטן, ירוויח 15 מיליון דולר בשנה באמזון – 1.225 מיליון דולר לפרק

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

אחרי שעזב את תוכנית הטלוויזיה "טופ גיר" ואת ה-BBC ברעש, נהפך ג'רמי קלרקסון, שמכונה בבריטניה גם האורנגאוטן, למגיש הטלוויזיה עם השכר הגבוה ביותר בטלוויזיה הבריטית. קלרקסון, ביחד עם שני המגישים שכיכבו לצדו ב"טופ גיר", חתם על חוזה להפקת התוכנית במסגרת אמזון, שבה הוא צפוי להרוויח כ-15 מיליון דולר בשנה – כך לפי פרסום ב"טלגרף".

החוזה מול אמזון תקף לשלוש שנים, ובמסגרתו התחייבו המגישים ל-36 תוכניות, כלומר קלרקסון יקבל כ-45 מיליון דולר, 1.225 מיליון דולר לפרק. המספרים האלה רחוקים עדיין מהשכר שקיבל צ'רלי שין, על הופעתו בעונה האחרונה של "שני גברים וחצי" (1.8 מיליון דולר לפרק), אבל הוא הצליח לעקוף את כוכבי "המפץ הגדול", ג'ים פרסונס, קיילי קווקו וגו'ני גאלקי שמרוויחים מיליון דולר לפרק של הסיטקום המצליח.  

ב"דיילי מירור" דווח כי מפיק הסדרה החדשה, אנדי ווילמן, שעזב את טופ גיר עם קלרקסון, האמונד ומאי, ירוויח כ-11 מיליון דולר בשנה, שכר דומה לזה שצפויים להרוויח האמונד ומאי. חישוב הוצאות השכר בלבד מעלה כי אמזון תשקיע בכל שנה סכום של 48 מיליון רק כדי לספק את הכוכבים החדשים שלהם. לשם השוואה, שכרו של קלרקסון ב-BBC היה 1.5 מיליון דולר לעונה והכוכבים שלצדו הרוויחו כ-750 אלף דולר לעונה.

ג'רמי קלרקסון בתוכנית "טופ גיר"
ג'רמי קלרקסון בתוכנית "טופ גיר"צילום: Tony Harrison

עוד נראה כי אמזון מתכננים להפוך את התוכנית למושקעת במיוחד, כשעל פי הדיווח ב"טלגרף", עלות ההפקה של כל פרק תהיה יותר מ-6.9 מיליון דולר, לעומת 2.3 מיליון דולר תחת ה-BBC.

אמזון חושבים כי אולי התוכנית החדשה תצליח להעמיד את שירות הפקות הטלוויזיה שלה, אמזון פריים, כאלטרנטיבה לשירותי וידאו בסטרימינג אחרים כמו נטפליקס, שהצליחה לזכות ליחסי ציבור רבים עם הסדרות שהפיקה כמו "כתום זה השחור החדש" ובית הקלפים". ייתכן שאמזון ינסו גם לרשום רווח על הפקת התוכנית, לאור העובדה שהכנסות BBC מהפורמט של טופ גיר הגיעו ל-230 מיליון דולר בשנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker