הפרויקט המשותף של אפל, הפנטגון - ואוניברסיטת הרווארד

פלקס-טק, קונסורציום של 162 חברות, אוניברסיטאות וגופים נוספים, יפתח מוצרי אלקטרוניקה גמישים בהדפסת תלת מימד; המהלך מבטא את המעבר ההיסטורי של הפנטגון מפיתוח עצמאי של טכנולוגיות לשת"פ עם עמק הסיליקון

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
לוגו רויטרס
רויטרס

שר ההגנה של ארה"ב, אשטון קרטר, העניק ביום שישי השקעה של 75 מיליון דולר כדי לסייע לקונסורציום של חברות הייטק וחוקרים המפתח מערכות אלקטרוניות המצוידות בחיישנים גמישים דיו כדי להילבש על ידי חיילים או להשתלב בחלק החיצוני של מטוס.

קרטר מסר כי המימון של ממשל אובמה מיועד לשותפות פלקס-טק - קונסורציום של 162 חברות, אוניברסיטאות וגופים נוספים, שכולל את אפל, בואינג ואוניברסיטת הרווארד.

הקונסורציום יקדם פיתוח וייצור של מוצרי אלקטרוניקה גמישים, שניתן להטמיע בהם חיישנים והם יכולים להתאים למטוסים או פלטפורמות אחרות.

בניין הפנטגוןצילום: אי–פי

"זאת טכנולוגיה עולה שעושה שימוש בחומרים גמישים למעגלים חשמליים, תקשורות וחיישנים ומשלבת אותם עם שבבי סיליקון זעירים כדי לייצר את הדור הבא של מוצרים אלקטרוניים", אמר קרטר בכינוס של מכון המחקר של נאס"א בעמק הסיליקון.

הקונסורציום, שינוהל על ידי מעבדת המחקר של חיל האויר של ארה"ב, יוסיף עוד 90 מיליון דולר למימון שהעניק הפנטגון. ממשלות מקומיות ישתתפו גם הן במימון, שיסתכם ב-171 מיליון דולר לחמש שנים.

נציגים של משרד ההגנה אומרים שקצב ההתפתחות המהיר של טכנולוגיות חדשות ברחבי העולם מאלץ את הפנטגון לחפש שותפויות עם המגזר הפרטי במקום לפתח לבד את רוב הטכנולוגיה, כפי שפעל בעבר. "דחקתי בפנטגון לחשוב מחוץ לקופסא ולהשקיע בחדשנות כאן בעמק הסיליקון ובקהילות הייטק ברחבי ארה"ב", אמר קרטר.

מרכז הפיתוח, שימוקם בסן חוזה, הוא השביעי מבין תשעה מרכזים בתכנון ממשל אובמה, במטרה להחזיר את כח הייצור של הכלכלה האמריקאית. הפנטגון הקים את המרכז הראשון ב-2012 כדי לסייע לפיתוח ענף הדפסת תלת מימד.

המרכז שואף לפתח טכנולוגיית הדפסת תלת מימד מתקדמת כדי לייצר מוצרי אלקטרוניקה גמישים ומיוחדים שיכולים להילבש על ידי חיילים. הטכנולוגיה גם תוכל להטמיע חיישנים ישירות למשטחי ספינות או מטוסי קרב, ובכך לאפשר ניטור בזמן אמת.

שר ההגנה האמריקאי, אשטון קרטרצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker