פטריק דרהי לא עוצר: גייס את מנכ"ל אלקטל-לוסנט לאימפריית הטלקום שלו

חברו הוותיק מישל קומב, שקנה לעצמו שם של מנהל שמתמחה בקיצוץ בהוצאות והיה אדריכל מיזוג אלקטל-נוקיה, ימונה לסמנכ"ל התפעול של אלטיס וליו"ר חברת הסלולר השנייה בגודלה בצרפת שרכש דרהי בשנה שעברה

סוכנויות הידיעות

איל הטלקום פטריק דרהי גייס את המנכ"ל היוצא של ענקית ציוד הטלקום הצרפתית אלקטל-לוסנט, לתפקיד סמנכ"ל התפעול של חברת הטלקום אלטיס שבבעלות המיליארדר היהודי-צרפתי, לדברי אנשים המעורים במצב, לפי דיווחים בתקשורת העולמית.

דרהי, הבעלים של חברת HOT הישראלית, גם החליט למנות את מישל קומב - אשר במסגרת תפקידו כמנכ"ל אלקטל-לוסנט היה האדריכל של רכישת נוקיה על ידי יצרנית ציוד הטלקום הצרפתית - לתפקיד יו"ר נומריקבל-SFR, חברת הסלולר השנייה בגודלה בצרפת שאותה רכש דרהי בשנה שעברה.

קומב צפוי להתמנות לתפקידיו החדשים מיד לאחר פרישתו מתפקיד מנכ"ל אלקטל-לוסנט בתחילת ספטמבר. קומב, שקנה לעצמו שם של מנהל שמתמחה בקיצוץ בהוצאות, עתיד להשתלב היטב באסטרטגיה העסקית של אלטיס להגדיל במהירות את רווחי החברות שבבעלותה על ידי ייעול וקיצוצים חדים בהוצאות.

קומב, אשר נכנס לתפקיד מנכ"ל אלקטל-לוסנט באפריל 2013, הצליח לשקם את החברה המקרטעת באמצעות פיטורים של 10,000 עובדים ומכירת נכסים, והשיב אותה לתזרים מזומנים חופשי חיובי לראשונה זה כמעט עשור. מוקדם יותר, בתפקידו כמנכ"ל וודאפון אירופה, הצליח קומב לקצץ את ההוצאות בשני מיליארד ליש"ט.

קומב ודרהי הם ידידים ותיקים לאחר שהכירו לפני 20 שנה בעת שלמדו יחד במוסד האקדמי היוקרתי להנדסה אקול פוליטכניק בפריז.

פטריק דרהיצילום: רויטרס

דרהי, שהונו האישי מוערך ב-16.5 מיליארד דולר, ניצל בשנתיים האחרונות את הריביות הנמוכות ואת שוקי ההון כדי לבצע סדרה של רכישות. במהלך 18 החודשים האחרונים בלבד, ביצע דרהי עסקות בהיקף כולל יותר מ-40 מיליארד דולר, ובכלל זה ההשתלטות בסך 23 מיליארד דולר על SFR, ורכישת פורטוגל טלקום וחברת הכבלים האמריקאית סאדנלינק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker