למה חברת ניהול ההשקעות הגדולה בעולם רכשה סטארט-אפ לייעוץ השקעות רובוטי?

מנכ"ל בלאקרוק, לארי פינק: "כולם מדברים על איך שיועצים-רובוטיים לא מצליחים לתקשר עם הלקוחות, אבל אני מאמין שהם כמו כספומט - כולנו נהיה זקוקים להם"

לוגו רויטרס
רויטרס

בלאקרוק, חברת ניהול הנכסים הגדולה בעולם, הודיעה היום על רכישת חברת הסטארט-אפ פיוצ'ר-אדוויזור (FutureAdvisor), המספקת שירותי ייעוץ ניהול תיקי השקעות אוטומטיים באינטרנט.

בניגוד למתחרות אחרות בתחום זה, בלאקרוק אינה מתכוונת להציע את שירותי הייעוץ הרובוטיים המקוונים למשקיעים פרטיים. במקום זאת, בלאקרוק מתכננת לנצל את הטכנולוגיות של פיוצ'ר-אדוויזור כדי לאפשר לבנקים, ברוקרים, חברות ביטוח וקרנות פנסיה להשתמש בפלטפורמה הדיגיטלית של החברה כדי לספק שירותים למשקיעים מהשורה ולצעירים, אמר פרנק פורסלי, ראש חטיבת הייעוץ ללקוחות עשירים של בלאקרוק בארה"ב, בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

בנקים וברוקראז'ים רבים העתיקו במהלך השנים את מוקד הפעילות שלהם למשקיעים עשירים יותר, ובכך סללו את הדרך לחברות אחרות לפנות למשקיעים פחות עשירים, או כאלה שברשותם נכסים פנויים להשקעה בסך פחות ממיליון דולר, אמר פורסלי. בה בעת, משקיעים צעירים מגלים עניין גובר בשירותי ייעוץ מקוונים, במקום לשכור את שירותיו של יועץ השקעות, הוסיף.

בעזרת פיוצ'ר-אדוויזור, מוסדות פיננסים יכולים להציע ללקוחות אלו שירותי ייעוץ דיגיטלי או לחילופין לנצל את השירות כתוספת משלימה לייעוץ של ברוקר.

בלאקרוק, המנהלת נכסים בהיקף של 4.7 טריליון דולר, הולכת ומתמקדת בטכנלוגיה. החברה הגדילה את צוות ה"ביג דאטה" שלה ולאחרונה גייסה לשורותיה מדען נתונים מגוגל.

מנכ"ל בלאקרוק, לארי פינק, אמר בנאום שנשא בניו יורק בחודש מאי כי הוא מעריך שייעוץ-רובוטי צפוי להפוך למרכיב בסיסי שכל חברה גדולה צריכה להציע ללקוחות. "כולם מדברים על איך שיועצים-רובוטיים לא מצליחים לתקשר עם הלקוחות", אמר פינק. "למעשה אני מאמין שכלים מסוג זה הם כמו כספומט. כולנו נהיה זקוקים להם".

לארי פינק
מנכ"ל חברת ניהול ההשקעות בלקרוק, לארי פינקצילום: Bloomberg

התנאים הכספיים של רכישת פיוצ'ר-אדוויזור, שסגירתה צפויה ברבעון הרביעי של השנה, לא נמסרו. פיוצ'ר-אדוויזור תמשיך לפעול כמותג עצמאי במסגרת בלאקרוק סולושנס, פלטפורמת ניהול הסיכונים והטכנולוגיה של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker