יוטיוב פותחת בקרב על זירת הגיימינג מול אמזון

יוטיוב של גוגל השיקה שירות שידור חי בסטרימינג למשחקים כדי להתחרות בטוויץ' של אמזון

לוגו גרדיאן
גרדיאן
לוגו גרדיאן
גרדיאן

יוטיוב השיקה שירות מיוחד לגיימרים, YouTube Gaming, בניסיון להתחרות בטוויץ' (Twitch), חברת הסטרימינג אותה ניסתה לרכוש בשנה שעברה, אך נרכשה בסופו של דבר על ידי אמזון תמורת כמעט מיליארד דולר. כעת גוגל, הבעלים של יוטיוב, תיכנס ראש בראש באמזון, בעוד השתיים נאבקות על שוק סטרימינג המשחקים הצומח מהר.

יוטיוב גיימינג תהיה זמינה ברחבי העולם כאתר אינטרנט, ויהיו לה אפליקציות אנדרואיד ו-iOS בארה"ב ובבריטניה. גוגל הכריזה על הפורטל החדש ביוני, והוא צפוי לכלול יותר מ-25 אלף משחקים, שלכל אחד מהם עמוד פרופיל בו ייאספו סרטוני יוטיוב קשורים.

המשחקים הם קטגוריית הבידור השלישית הזוכה לתשומת לב מיוחדת של יוטיוב, לאחר מוסיקה וסרטוני ילדים. שירות המוסיקה בסטרימינג של גוגל, יוטיוב מיוזיק קי עוד נמצאת בשלב הבטא, ואפליקציות יוטיוב קידס הושקה בארה"ב ב-2015.

ריאן ויאט, ראש תחום המשחקי ביוטיוב, אמר כי "הגיימינג ענקי עכשיו. אנחנו מתמודדים עם מיליארדי שעות צפייה בחודש, עם מאות מיליוני משתמשים. זה מדהים".

המשחקים בהחלט פופולריים ביוטיוב: 10 ערוצי המשחקי הפופולריים ביותר בשירות מייצרים יותר מ-2.2 מיליארד צפיות יחדיו, לפי אתר נתוני הוידאו המקוון אופן סלייט. גיימרים בהם פליקס "PewDiePie" קיילברג ודן "The Diamond Minecart" מידלטון נמנים עם הכוכבים הגדולים ביותר של יוטיוב. קיילברג השתכר 7.4 מיליון דולר ב-2014 מערוץ היוטיוב שלו ומהסכמי חסות.

ויאט אמר כי הוא מקווה כי הוספת השידורים החיים של משחקים יעודדו יצירת פורמטים חדשים ממוקדי משחקים, לצד המדריכים והפרשנויות של משחקים שכבר פופולריים ביוטיוב. טורנירי משחק מקצועיים, eSports, ותכניות על גיימינג, הם שני תחומים בהם הוא צופה צמיחה.

טוויץ', שהושק ב-2011 כספין-אוף של שירות הוידאו-סטרימינג Justin.tv, הפך לשיטה פופולרית לצפייה במשחקי וידאו בשידור חי. הוא נרכש על ידי אמזון תמורת 970 מיליון דולר באוגוסט 2014. מספר הצופים בחודש באתר גדל יותר מפי שניים מסוף 2013, אז היה 45 מיליון, ל-100 מיליון בסוף 2014. נכון לסוף 2014, היו לטוויץ' כבר 1.5 מיליון משתמשים משדרים, ש-10,000 הרוויחו כסף מפרסום בערוציהם.

יוטיוב היא אולי ענקית וידאו עם מיליארד צופים בחודש, בהם גם מאות מיליונים הצופים בסרטונים על משחקים, אך בתחום השידור החי של משחקים היא עדיין רודפת אחר טוויץ', שכמה מהמשתמשים הבולטים של יוטיוב משתמשים בשירותי הגיימינג שלה. בין היתר, תצטרך יוטיוב להתמודד נגד השותפויות של טוויץ', המשולבת כבר בקונסולות פלייסטיישן 4 ו-Xbox One, מה שמקל על שחקנים לשדר את משחקיהם.

הן יוטיוב והן טוויץ' משתמשות באפליקציית השידור החי בסטרימינג של סוני לאנדרואיד, וליוטיוב יש גם שותפות עם סמסונג לשידור ממכשירי גלקסי S6 ו-S6 Edge – אך באמצעות מצלמות הטלפון, ולא ישירות מהמשחקים במכשירים.

ערוצי הגיימינג הפופולריים ביוטיוב, לפי OpenSlate:

The Diamond Minecart

379 מיליון צפיות בחודש

7.7 מיליון מנויים

PewDiePie

 291 מיליון צפיות בחודש

38.9 מיליון מנויים

Markiplier

252 מיליון צפיות בחודש

9.1 מיליון מנויים

PopularMMOs

248 מיליון צפיות בחודש

5.5 מיליון מנויים

Jack Septic Eye

248 מיליון צפיות בחודש

6.2 מיליון מנויים

Vanoss Gaming

224 מיליון צפיות בחודש

13.8 מיליון מנויים

Vegetta Gaymer

164 מיליון צפיות בחודש

10.8 מיליון מנויים

Stampy

152 מיליון צפיות בחודש

6.3 מיליון מנויים

FernanFloo

141 מיליון צפיות בחודש

5.8 מיליון מנויים

Rezendeevil

124 מיליון צפיות בחודש

3.4 מיליון מנויים

מיינקראפט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker