הבנק המרכזי של סין הוריד ריבית - בפעם החמישית מאז נובמבר

הריבית הורדה ב-0.25% ל-4.6% ויחס הרזרבות של רוב הבנקים הופחת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

הבנק המרכזי של סין הוריד את הריבית בפעם החמישית מאז נובמבר והפחית את דרישות ההון מהבנקים, בניסיון לבלום את הנפילות בשווקים ואת ההאטה הכלכלית.

הריבית בסין תורד ב-0.25%  ל-4.6% החל ממחר, והריבית על הפיקדונות לשנה תורד אף היא ב-0.25% ל-1.75%, לפי הודעת הבנק המרכזי של סין. בנוסף, הוריד הבנק את יחס הרזרבות עבור רוב הבנקים ל-18%, צעד שייכנס לתוקף ב-6 בספטמבר.

הצעדים המוניטריים מראים את נחישות מקבלי ההחלטות בסין לעמוד ביעד שהציבה הממשלה לצמיחה של 7% השנה. החששות מבריחת הון ובעיות נזילות לאחר שסין פיחתה את היואן ב-11 באוגוסט, ולנוכח הנתונים הכלכליים החלשים והנפילות בשוקי המניות הכבידו את הלחץ על הממשל לנקוט תמריצים נוספים.

לפני הורדת הריבית היום הפחית הבנק המרכזי של סין את יחס הרזרבות פעמיים. הבנק גם עושה צעדים לעידוד ההלוואות. מוקדם יותר היום, הזרים הבנק למערכת הפיננסית הסינית את הסכום הגדול ביותר מזה חצי שנה, לאחר שהמאמצים לבלום את ירידת היואן הקשו על היצע המזומנים. הבנק המרכזי העניק הלוואות שבועיות בסך 150 מיליארד יואן (23.4 מיליארד דולר) היום, לפי אתר האינטרנט שלו. ההלוואות קצרות הטווח שפירעונן היום מסתכמות ב-120 מיליארד יואן, מה שמותיר הזרמה נטו של 30 מיליארד יואן למערכת הפיננסית.

צעדי הבנק המרכזי של סין מגיעים לאחר שהבורסה צללה היום ביותר מ-7% לאחר נפילה של 8.5% אתמול, שהיתה החדה ביותר מאז 2007. ביום שישי נפלו בורסות העולם לאחר שסין פרסמה נתוני ייצור מאכזבים.

גורדי שחקים בשנגחאיצילום: Bloomberg

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker