סופת ברקים בבלגיה הובילה למחיקת מידע במחשבי גוגל

סופת ברקים שפגעה ברשת החשמל בסמוך למקני אחסון מידע של גוגל לבלגיה הובילה למחיקת שיעור קטן מהמידע המאוחסן – בעקבות תקלה במערכת הגיבוי החשמלית

סוכנויות הידיעות

כמה ברקים שפגעו ברשת החשמל ליד מתקני גוגל בבלגיה גרמו למחיקת מידע מהרשת של החברה שלא הצליחה לשחזר אותו.

ארבעה ברקים פגעו ברציפות בכבלי מתח גבוה שליד מתקני גוגל הקרובים לעיר מונס שבמחוז ולוניה במדינה. נפילות המתח גרמו למחיקת 5% מהמידע המאוחסן בכוננים הקבועים (שאינם וירטואלים) שאחראים על פלטפורמת המחשוב בענן של גוגל. גוגל מסרה כי היא הצליחה לשחזר את רוב המידע שאבד במהלך סופות הברקים שפגעו ברשת החשמל בין יום חמישי שעבר ליום שני השבוע, אך ככל הנראה היתה גם תקלה במערכת הגיבוי לרשת החשמל – שגרמה לאובדן המידע ובסופו של דבר חלק מהמידע נמחק באופן קבוע. מערכת המידע שנפגעה משמשת להרצת מחשוב וירטואלי על ידי חברות רבות בעולם.

גוגל אמרה ביום שישי כי רק 0.1% מהמידע הקבוע ברשת הושפע מהתקלה ומאוחד יותר עידכנה החברה את הנתון ואמרה כי רק 0.000001% המידע הושפע מהתקלה. "כמעט בכל המקרים המידע היה מחובר בהצלחה למקור מתח יציב, על אף שנדרשה התערבות ידנית כדי לשחזר את המערכות למצב הנורמלי", אמרה החברה.

צילום: בלומברג

"ואולם בכמה מקרים מועטים מאוד לא ניתן היה לשחזר את כל הנתונים, מה שהוביל לאובדן מידע קבוע. זו האחריות המלאה של גוגל". עוד הוסיפה החברה כי היא משדרגת את החומרה במרכזי אחסון המידע שלה כדי שיהיו פגיעים פחות לתנודות במתח החשמל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker