כך תבדקו אם המייל שלכם מופיע ברשימת הבוגדים של אשלי מדיסון

ההאקרים פירסמו הודעה שבה הם טוענים כי פרסמו פרטים של יותר מ-30 מיליון משתמשים, כולל אימיילים ומספרי כרטיסי אשראי; לאשלי מדיסון יותר מ-150 אלף משתמשים בישראל ■ מאז הפרסום, צצו ברשת אתריםשמציעים חיפוש ברשימת המיילים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

לאחר שבחודש שעבר פרצו האקרים לאתר הבגידות אשלי מדיסון וגנבו את פרטיהם של 37 מיליון משתמשים, הם טוענים כעת כי פרסמו הפרטים, כולל כתובות אימייל ומספרי כרטיסי אשראי. איך יודעים אילו כתובות מייל הודלפו? מאז הפרסום, צצו ברשת אתרים (כמו זה) שבעזרתם ניתן לחפש את הכתובות שנחשפו.

9.7 ג'יגה בייט של נתונים שנגנבו מהאתר השנוי במחלוקת – המתגאה בסיסמה "החיים קצרים. נהלו רומן" – פורסמו ברשת האפלה (חלק מקודד של האינטרנט שמצריך תוכנה מיוחדת כדי להיכנס אליו) וניתן לגשת אליו רק דרך דפדפן טור (תוכנה המאפשרת גלישה אנונימית באינטרנט), לפי דיווח באתר "וויירד".

לפי הדיווח, המידע שפורסם כולל פרטי התחברות של כ-32 מיליון משתמשים שחיפשו בני ובנות זוג לניהול רומן מחוץ לנישואים, וכן מידע נוסף ומפורט לגבי שמות, אימיילים, כתובות בתיהם, כמה זמן בילו באתר ואפילו מה בדיוק חיפשו בבן או בת הזוג לבגידה. לפי ראיון שערך מייסד האתר לעיתונות הישראלית לפני כמה חודשים, יש יותר מ-150 אלף ישראלים רשומים לאתר.

קבוצת ההאקרים, שמכנה את עצמה The Impact Team, איימה כבר בחודש יולי כי תפרסם מידע על משתמשים מאשלי מדיסון ואסטבלישד מן, אתר נוסף שמקשר בין גברים עשירים לבין נשים צעירות ויפות, אם אוויד לייף מדיה (ALM), החברה הקנדית המפעילה את שני האתרים, לא תוריד אותם מהאינטרנט באופן מיידי.

נואל בידרמן, מייסד אתר אשלי מדיסון

ההאקרים גם סיפקו הוכחות לכך שהצליחו לפרוץ לאתר ופירסמו מפה של שרתי ALM, מידע על עובדים בחברה ונתוני שכר בחברה. הם אמרו אז כי החליטו לפרוץ לאתר כדי להוכיח ללקוחות של אשלי מדיסון כי החברה לא מוחקת באופן מלא את הנתונים באתר, גם אם הלקוח מוחק את החשבון שלו ומשלם 19 דולר על מחיקה מלאה של הפרופיל.

ALM פרסמה אתמול הודעה שבה גינתה את התקפת ההאקרים, וכתבה כי היא "עוקבת מקרוב וחוקרת את המצב" תוך שיתוף פעולה עם רשויות החוק בארה"ב ובקנדה. "האירוע הזה אינו מקרה של אקטיביזם מצד האקרים, זהו מעשה פשע. זהו מעשה לא חוקי נגד חברים אינדווידואלים באשלי מדיסון, וכן נגד אנשים בעלי מחשבה חופשית שבחרו לעסוק בפעילות חוקית לחלוטין באינטרנט", נכתב בהודעה. "לא נשב בחוסר מעשה וניתן לגנבים האלה לכפות את האידיאולוגיה שלהם על אזרחים ברחבי העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ