איך מחזירים תיירים למדינה? ניתוחים פלסטיים דיוטי פרי

דרום קוריאה ספגה השנה מהלומה לתיירות שלה בשל התפרצות נגיף ה-MERS; כעת היא מנסה להחזיר את התיירים באמצעות פטור ממע"מ על ניתוחים פלסטיים

לוגו בלומברג
בלומברג

דרום קוריאה לוקחת את הדיוטי-פרי לרמה חדשה, עם תכניות לפטור מתיחות פנים, הגדלות חזה ושאיבות שומן ממע"מ עבור תיירים. בניסיון נואש לעודד את התיירות, לאחר התפרצות נגיף ה-MERS שפגע בכלכלה, המדינה תעניק לתיירים החזר בסך 10% על ניתוחים קוסמטיים למשך שנה, החל באפריל.

התפרצות MERS הובילה לצניחה של יותר מ-40% במספר התיירים שביקרו בדרום קוריאה ביוני. מספר המבקרים מטייוואן ומהונג קונג ירד בצורה החדה ביותר – 76% ו-75% בהתאמה, לעומת יוני 2014.

פרסומות לניתוחים פלסטיים ברובע גנגנם בדרום קוריאהצילום: בלומברג

מספר הניתוחים הפלסטיים בדרום קוריאה מכסה כ-2% מהאוכלוסיה, כך שלפי נתון זה היא בירת הניתוחים הפלסטיים של העולם. יותר מ-4 מיליון ניתוחים כאלה בוצעו בעולם בשנה שעברה, ומתוכם כ-5% התבצעו בדרום קוריאה, ולפניה רק ארה"ב, ברזיל ויפן, לפי האגודה הבינלאומית לניתוחים פלסטיים אסתטיים.

כעת מקווים בממשל בדרום קוריאה כי הקלת המס תמשוך יותר תיירות רפואית ותעודד את הכלכלה, אם כי חולשת היואן עשויה לפגוע בזרם התיירים מסין. "השינוי במס צפוי להגדיל את מספר המבקרים מסין בשנה הבאה, אף שלקוריאה כדאי להפוך אותו לקבוע, כדי לזכות בזריקת עידוד אמיתית", אומר קים סו וונג, מנהל במכון פיתוח תעשיית הבריאות של קוריאה. "מספר התיירים הרפואיים עשוי לרדת אם היואן ימשיך להיחלש", הוסיף וציין כי מספר המבקרים מרוסיה וממונגוליה צנח כאשר הרובל נחלש.

מטופלת נפגשת עם רופאה ומתורגמנית ב-BK Plastic Surgery בדרום קוריאהצילום: בלומברג

BK Plastic Surgery, מרפאה היושבת ב"רצועת היופי" של גנגנם לצד מאות מרפאות קוסמטיות אחרות, מציעה איסוף משדה התעופה והזמנת חדרים במלונות עבור לקוחות זרים. למרפאה כ-20 מנתחים ו-15 מתורגמנים, הדוברים מגוון שפות, בהן סינית יפנית ואנגלית. אתר המרפאה כולל מסרים מידוענים קוריאנים הפופולריים בסין, בהם השחקנית צ'יי רים.

התמ"ג של דרום קוריאה צמח ב-0.3% בלבד ברבעון השני לעומת הרבעון הראשון. הממשלה מקווה להכנסות של כ-3.5 טריליון וון (3 מיליארד דולר), או כ-2% מהתמ"ג, מתיירות רפואית עד 2020, לעומת 726.3 מיליארד וון ב-2012. בשנה שעברה גדל מספר המבקרים בקוריאה לצורך הליכים רפואיים פי 3, ל-266,501 אנשים, לעומת 2010. הקלות המס על ניתוחים פלסטיים צפוי להגדיל מספר זה עוד יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker