גוגל חשפה את שמה של גירסת האנדרואיד הבאה: מרשמלו

ענקית הטכנולוגיה הוציאה היום גירסת פיתוח אחרונה של אנדרואיד 6.0 מרשמלו לבחינה סופית של המפתחים, בטרם תושק רשמית בסתיו הקרוב

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה גוגל, שמקפידה לתת לכל גירסה של מערכת ההפעלה למובייל אנדרואיד שם של דבר מתיקה, חשפה היום כי שמה את הגירסה הבאה יהיה מרשמלו - או בשמה המלא: אנדרואיד 6.0 מרשמלו.

עד כה כונתה הגירסה - אשר כוללת בין השאר שירות תשלומים במובייל, שדרוגי אבטחה, מאפיינים חדשים ושיפורים בביצועים - רק אנדרואיד M.

אנדרואיד M נחשפה לראשונה בחודש מאי, וגירסת הבטא שלה הועמדה לבחינת המפתחים במטרה לבחון את המערכת כדי לאתר באגים ולשפר את יציבותה, בטרם תצא לשוק באופן רשמי.

במקביל להכרזה על מרשמלו היום נחשף פסל אנדרואיד מרשמלו במדשאה מול מטה החברה בקליפורניה, לצד פסלים קיימים שמייצגים את הגירסאות הקודמות של מערכת ההפעלה, בהן אנדרואיד 5.0 (לוליפופ - סוכריה על מקל) ואנדרואיד 4.4 (קיט קאט).

לצד חשיפת שמה של הגירסה הבאה של אנדרואיד, הוציאה גוגל את גירסת הפיתוח האחרונה של מרשמלו לבחינה סופית של המפתחים, בטרם תושק רשמית בסתיו הקרוב.

הגירסה החדשה של אנדרואיד, שאמורה להוות מענה לתחרות הגוברת מצד חברות כמו אפל, מתמקדת בשיפור היציבות והשמישות של התוכנה, ומערכת ההפעלה כוללת מאפיין חדש שמאפשר למערכת לנהל טוב יותר תהליכים על ידי התבססות על חיישן תנועה שיקבע האם מישהו משתמש במכשיר, וסוגר תהליכים שבהם לא זוהתה פעילות לפרק זמן מסוים.

אנדרואיד מרשמלו גם כוללת מערכת תשלומים חדשה בשם אנדרואיד פיי - אשר תתחרה בשירות אפל פיי - וגם תתמוך בכבלי USB-C, דבר שאמור לאפשר הטענה מהירה יותר של המכשיר.

אחד השינויים המשמעותיים ביותר באנדרואיד מרשמלו הוא ארגון מחדש של מערכת ההרשאות לאפליקציות. במערכת ההפעלה החדשה, משתמשים יוכלו לבחור בכל מקרה ומקרה האם להסכים או לסרב לאישורי אבטחה, כמו מצלמה או זיהוי מיקום. עד כה, משתמשי אנדרואיד התבקשו לתת את כל האישורים כמקשה אחת בעת התקנת אפליקציה. מערכת האישורים החדשה דומה מאוד לאופן שבו מתבצעים אישורים של אפליקציות במערכת ההפעלה iOS של אפל.

בגירסה החדשה של מערכת ההפעלה, גם תצטרף גוגל לאפל וסמסונג בשימוש במנגנון זיהוי טביעות אצבע, אשר יתמוך בשירות התשלומים אנדרואיד פיי, הן בחנויות והן באפליקציות, וכמובן גם בנעילה של המכשיר.

גוגל לא מסרה באיזה תאריך צפויה השקת אנדרואיד מרשמלו, אולם ככל הנראה תיערך ההשקה בשלהי אוקטובר או בתחילת נובמבר, יחד עם השקתם של מכשירי נקסוס חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ