לאחר פרסיז'ן: האם באפט מתכנן רכישה גדולה נוספת בקרוב?

במסגרת הדיווח הרבעוני שלה ל-SEC, לא דיווחה ברקשייר התאוויי של באפט על כל אחזקותיה החדשות – אף שרק חלק קטן מתוך המניות שבהן השקיעה היו בחברות שבהן כבר יש לה נתחים

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

לאחר שבשבוע שעבר הודיעה ברקשייר התאוויי, חברת האחזקות של המיליארדר וורן באפט, על רכישת פרסיז'ן באחת העסקות הגדולות ביותר שלה, יתכן שצפויה לה רכישה גדולה נוספת.

ביום שישי דיווחה ברקשייר כי הגדילה את הנתח שלה במפעילת הכבלים האמריקאית צ'רטר קומיוניקיישנס ברבעון השני של השנה, בעוד שאת אחזקותיה בחברת נשונל אוילוול וארקו, שמספקת ציוד לשדות נפט, ובחברת הזיקוק פיליפס 66, היא מכרה, על רקע ירידת מחירי הנפט.

השינויים הללו בתיק המניות של ברקשייר, בשווי 107.2 מיליארד דולר, דווחו במסגרת המסמכים שמחויבת החברה להגיש לרשות ני"ע בארה"ב (SEC) מדי רבעון. עם זאת, ברקשייר בחרה שלא לפרסם חלק מהפרטים על אחזקותיה. ה-SEC מאפשרת לפעמים לברקשייר לעכב פרסום לגבי אחזקות חדשות כדי שבאפט יוכל לבנות אותן בשקט, מבלי שמשקיעים אחרים יחקו אותו לפני שהוא מסיים. לפי המסמכים שהוגשו ביום שישי, רק נתח קטן מתוך מניות בשווי 3.09 מיליארד דולר שברקשייר קנתה ברבעון הושקעו בחברות שבהן היא כבר מחזיקה.

בנק ולס פארגו נותר האחזקה הגדולה ביותר של ברקשייר. קראפט היינץ נהפכה בחודש שעבר לאחזקה השניה הגדולה ביותר של ברקשייר, לאחר שהיינץ רכשה את קראפט. ברקשייר מחזיקה ביותר מ-80 חברות, כולל חברת הרכבות BNSF, רשת הגלידריות דיירי קווין וחברת ביטוח הרכב גייקו. באפט, שבסוף החודש ימלאו לו 85, מנהל את ברקשייר כבר 50 שנה.

ביום שני הודיעה ברקשייר על רכישת יצרנית הציוד למטוסים פרסיז'ן קאסטפרטס (Precision Castparts Corp) בעסקה של 37.2 מיליארד דולר. העסקה מצטרפת לשורה של רכישות גדולות של באפט בתחום התעשייה, בהן ישקר ב-2006 ויצרנית הכימיקלים לובריזול ב-2011.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker