הצפיפות בשוק הסמארטפונים גובה מחיר: לנובו ו-HTC מאבדות גובה ויפטרו אלפי עובדים

לנובו דיווחה על צניחה של 51% ברווח ברבעון שעבר, בעוד שההפסדים של HTC הטייוואנית גדלו ל-252 מיליון דולר; ההאטה במכירות תביא לפיטורים של 5500 עובדים בשתי החברות

סוכנויות הידיעות

HTC ולנובו, שתיים מהחברות המובילות בשוק הסמארטפונים העולמי, אישרו השבוע כי הן מתכוונות לפטר אלפי עובדים בעקבות האטה במכירות בשוק שנעשה צפוף יותר ויותר.

HTC הטייוואנית, שדיווחה בתחילת החודש על הפסד של 252 מיליון דולר ברבעון השני, הודיעה על כוונה לפטר 15% מכח העבודה של החברה עד סוף השנה, שמיתרגמים ל-2250 עובדים, כחלק מתכנית מערכתית לקצץ יותר משליש בהוצאות החברה. HTC נאלצת להתמודד עם האטה במכירות בסין, שוק הסמארטפונים הגדול בעולם, בו אפל ויצרניות מקומיות חדשות כמו שיאומי רושמות הצלחה רבה בשנה האחרונה. החברה מנסה כעת לחדור לתחומים טכנולוגיים חדשים, כמו מציאות מדומה.

מנכ"ל לנובו יאנג יואן צ'ינגצילום: רויטרס

לנובו, שעד לאחרונה היתה יצרנית הסמארטפונים הסינית הגדולה בעולם במונחי מכירות, מתמודדת עם בעיות דומות, כמו גם האטה במכירות בשוק המחשבים האישיים בו פועלת החברה. בשנה שעברה שילמה לנובו 5 מיליארד דולר לגוגל תמורת מוטורולה מוביליטי כדי לבסס את מעמדה בשוק הסמארטפונים, אולם בינתיים החברה רשמה צניחה של 51% ברווח הנקי ברבעון השני, ל-105 מיליון דולר, בעיקר כתוצאה מירידה בנתח השוק שלה בסין. החברה הודיעה על פיטורים צפויים של 10% מכח האדם, שהם כ-3200 עובדים. כמו כן תבצע החברה ארגון מחדש בעלות של 600 מיליון דולר, שכולל צמצום מספר הדגמים בשוק הסמארטפונים ובידול ברור יותר בין המכשירים, שמעתה ישענו על פיתוח ועיצוב של מוטורולה.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker