מכירת החיסול הפיננסית של GE: תמכור לגולדמן סאקס ב-16 מיליארד ד' את הבנק המקוון של החברה

העסקה עם גולדמן סאקס מקרבת את GE לעבר יעד של מכירת נכסים פיננסים בסכום של 100 מיליארד דולר עד סוף 2015, כחלק ממהלך כולל לחזור להתמקד בתעשייה

בלומברג
רויטרס
בלומברג
רויטרס

גולדמן סאקס הסכים לרכוש את יחידת הבנקאות המקוונת של ג'נרל אלקטריק (GE) תמורת 16 מיליארד דולר, צעד שמעניק לבנק ההשקעות החזק בוול סטריט גישה למקור מימון זול.

רוב פרטי העסקה, שכפופה לאישור רגולטורי, לא פורטו, אולם גולדמן סאקס מסר כי 8 מיליארד דולר מהעסקה הם פקדונות בנקאיים של הבנק המקוון. בנק ההשקעות הגדיל את הישענותו על פקדונות בנקאיים מאז המשבר הפיננסי, ומ-2009 היקף הפקדונות שלו שולשו ל-89 מיליארד דולר נכון לסוף יוני.

העסקה לא תכלול שום נכסים פיזיים כמו נדל"ן, והנכסים הפיננסים היחידים הם מזומן שמקושר להפקדות, לפי גולדמן סאקס. סקוט רוברטס, נשיא GE קפיטל בנק, יצטרף לגולדמן סאקס.

צילום: בלומברג

ג'נרל אלקטריק מתכוונת להמשיך לדלדל את שארית פעילות GE קפיטל בנק אחרי העסקה, כחלק ממהלך כולל לסגור את זרוע הפיננסים שלה ולחזור להתמקד בשורשים התעשייתיים שלה. הגודל של זרוע הפיננסים של ג'נרל אלקטריק - GE קפיטל - והסיכון הפוטנציאלי שנוצר כתוצאה מפורטפוליו ההלוואות שלה הפכו אותה למושא בחינה של הממשל.

העסקה עם גולדמן סאקס מקרבת מאוד את GE לעבר יעד מכירת נכסים פיננסים בסכום של 100 מיליארד דולר עד סוף 2015. העסקה תביא את GE לסכום מכירה של כ-94 מיליארד דולר. כמו כן בכוונת GE לבקש בשנה הבאה להפסיק לראות בה מוסד פיננסי מערכתי מרכזי, בעקבות מכירת הנכסים הפיננסים שלה.

השבוע הודיעה החברה שתמכור את יחידת מימון שירותי הבריאות שלה לבנק קפיטל וואן תמורת כ-9 מיליארד דולר. באפריל, GE מכרה נכסי נדל"ן בסכום של 26 מיליארד דולר לוולס פארגו ולקרן בלקסטון. בהמשך סיכמה החברה על מכירת פורטפוליו השקעות ההון שלה לקרן הפנסיה הממשלתית של קנדה תמורת 12 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker