היואן מתייצב לאחר פיחות שלישי ב-3 ימים בסין

הבנק המרכזי של סין הוריד את שער המטבע ב-1.1% היום, אך תגובת השוק המתונה מעידה כי פיחות זה מקרב את היואן לרמת שוק

לוגו בלומברג
בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

היואן ממשיך להיחלש היום, לאחר שהבנק המרכזי של סין אותת לסוחרים כי בכוונתו לבקר את קצב הפיחות, כדי למנוע בריחת הון גדולה מסין. היואן נחלש ב-0.3% מול הדולר, לאחר ירידה של 2.8% תוך יומים מאז ביצע הבנק המרכזי פיחות של 1.9% במטבע הסיני ביום שלישי. סגן נגיד הבנק המרכזי של סין, ז'אנג שיאוהוי, אמר היום כי אין סיבה לכך שהפיחות יימשך, וכי הבנק המרכזי מסוגל לשמור על שיווי משקל של המטבע.

"ככל הנראה הרע מכל מאחורינו", אמר פטריק בנט, אסטרטג בקנדיאן אימפריאל בנק אוף קומרס בהונג קונג. "התערבות הבנק המרכזי הסיני הרגיעה את השוק. אין תחושה כי היואן ייחלש לנצח", אמר.

סין עוברת לשער מט"ח יותר מבוסס שוק, לאחר יותר מ-4 חודשים של קיבוע, שמנעו פיחות ביואן אל מול הדולר המתחזק על רקע הציפיה להעלאת ריבית בארה"ב. מטבעות באסיה מתאוששים היום, לאחר שצנחו בשיעור החד מאז 2008 לאחר הפיחות של יום שלישי, על רקע הירגעות החששות ממלחמת מטבעות.

הרשויות בסין מכרו דולרים באמצעות בנקים ממשלתיים, כדי לתמוך ביואן, ביום רביעי, והורו לבנקים להגביל חלק מרכישות הדולר האמריקאי על ידי חברות, לדברי מקורות המקורבים לנושא. היואן צנח ביום שלישי כמעט במלוא רצועת המסחר המותרת במסגרת הגישה החדשה של הבנק – 2% ביום, בטרם צמצם את הפסדיו מעט.

הבנק המרכזי קבע היום את שער היואן ב-1.1% פחות לעומת אתמול, ולפי תגובת השוק המתונה, פיחות זה מביא את שער המטבע לרמת שוק.

צילום: דרימסטיים

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ